Jos joku väittää ettei ole niin valehtelee. Samainen virta toimiin jätekanavana kaupungin läpi virratessaan. Lisäksi ruumiit poltetaan samassa virrassa ja teollisuus pumppaa jätevetensä sinne.
Kusta Gangesvirrassa
7
490
Vastaukset
- sitä muuta..
No, kukas sitä on muuta väittänyt!!! Niin sitä on kuule varmaan Vantaanjoessakin.
- Kauce
Mitä eroa sillä on luonnonveteen? Yhtä lailla eläimet (ja ihmiset) ulostavat ja virtsaavat mihin tahansa muuhunkin jokeen, yhtä lailla eläviä kuolee jokiin, ja joihinkin luononnjokiin (ikävä kyllä) dumbataan saasteet.
- asti ollut
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
- Puhdas munkki
asti ollut kirjoitti:
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
- missä päin
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
Riippuu ihan missä päin Gangeisia on, onko se saastunut vai ei. Himalajalla sen vesi on vielä aivan kirkasta ja puhdasta. Ja sitten sen jälkeen tosiaan kaikkea muuta.
- lue vaikka
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
tämä:
"Through history, Ganga water was of such high quality that it could be stored for years without decomposing. You may attribute this to its holiness. But science provides a non-holy explanation. Waste matter in water gets neutralised by interaction with oxygen--the process is called oxygenation. The Ganga gets huge doses of oxygen from the air as it cascades down its upper reaches. In its lower reaches, its huge surface area enables it to imbibe much oxygen from the atmosphere. In this way the Ganga constantly purifies itself."
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/20459694.cms
Gangesilla on siis noramalia suurempi kyky selviytyä saasteista, ja ennenvanhaan sitä kunnioitettiin juuri sen takia, silloinhan ei tiedetty, mihin teollistunut yhteiskunta pystyy.
- Caesarin kusta
kuten joka iikassa :D Muistakaapa se, kun seuraavan kerran hörpitte jotain vesipitoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2606470SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p795128Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.964037SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2683512Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat633284Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463089Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2302657Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2702000SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden391538Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491435