Jos joku väittää ettei ole niin valehtelee. Samainen virta toimiin jätekanavana kaupungin läpi virratessaan. Lisäksi ruumiit poltetaan samassa virrassa ja teollisuus pumppaa jätevetensä sinne.
Kusta Gangesvirrassa
7
489
Vastaukset
- sitä muuta..
No, kukas sitä on muuta väittänyt!!! Niin sitä on kuule varmaan Vantaanjoessakin.
- Kauce
Mitä eroa sillä on luonnonveteen? Yhtä lailla eläimet (ja ihmiset) ulostavat ja virtsaavat mihin tahansa muuhunkin jokeen, yhtä lailla eläviä kuolee jokiin, ja joihinkin luononnjokiin (ikävä kyllä) dumbataan saasteet.
- asti ollut
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
- Puhdas munkki
asti ollut kirjoitti:
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
- missä päin
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
Riippuu ihan missä päin Gangeisia on, onko se saastunut vai ei. Himalajalla sen vesi on vielä aivan kirkasta ja puhdasta. Ja sitten sen jälkeen tosiaan kaikkea muuta.
- lue vaikka
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
tämä:
"Through history, Ganga water was of such high quality that it could be stored for years without decomposing. You may attribute this to its holiness. But science provides a non-holy explanation. Waste matter in water gets neutralised by interaction with oxygen--the process is called oxygenation. The Ganga gets huge doses of oxygen from the air as it cascades down its upper reaches. In its lower reaches, its huge surface area enables it to imbibe much oxygen from the atmosphere. In this way the Ganga constantly purifies itself."
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/20459694.cms
Gangesilla on siis noramalia suurempi kyky selviytyä saasteista, ja ennenvanhaan sitä kunnioitettiin juuri sen takia, silloinhan ei tiedetty, mihin teollistunut yhteiskunta pystyy.
- Caesarin kusta
kuten joka iikassa :D Muistakaapa se, kun seuraavan kerran hörpitte jotain vesipitoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747