Jos joku väittää ettei ole niin valehtelee. Samainen virta toimiin jätekanavana kaupungin läpi virratessaan. Lisäksi ruumiit poltetaan samassa virrassa ja teollisuus pumppaa jätevetensä sinne.
Kusta Gangesvirrassa
7
526
Vastaukset
- sitä muuta..
No, kukas sitä on muuta väittänyt!!! Niin sitä on kuule varmaan Vantaanjoessakin.
- Kauce
Mitä eroa sillä on luonnonveteen? Yhtä lailla eläimet (ja ihmiset) ulostavat ja virtsaavat mihin tahansa muuhunkin jokeen, yhtä lailla eläviä kuolee jokiin, ja joihinkin luononnjokiin (ikävä kyllä) dumbataan saasteet.
- asti ollut
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
- Puhdas munkki
asti ollut kirjoitti:
sellainen ominaisuus, että se selvittää saasteet erittäin nopeasti. Vasta nykyaikainen elämänmuoto on alkanut tuoda esille senkin rajallisuutta.
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
- missä päin
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
Riippuu ihan missä päin Gangeisia on, onko se saastunut vai ei. Himalajalla sen vesi on vielä aivan kirkasta ja puhdasta. Ja sitten sen jälkeen tosiaan kaikkea muuta.
- lue vaikka
Puhdas munkki kirjoitti:
Ganges ollut äärimmäisen saastunut jo 50 vuotta. Muutaman miljoonan ihmisen jätekanava.
tämä:
"Through history, Ganga water was of such high quality that it could be stored for years without decomposing. You may attribute this to its holiness. But science provides a non-holy explanation. Waste matter in water gets neutralised by interaction with oxygen--the process is called oxygenation. The Ganga gets huge doses of oxygen from the air as it cascades down its upper reaches. In its lower reaches, its huge surface area enables it to imbibe much oxygen from the atmosphere. In this way the Ganga constantly purifies itself."
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/20459694.cms
Gangesilla on siis noramalia suurempi kyky selviytyä saasteista, ja ennenvanhaan sitä kunnioitettiin juuri sen takia, silloinhan ei tiedetty, mihin teollistunut yhteiskunta pystyy.
- Caesarin kusta
kuten joka iikassa :D Muistakaapa se, kun seuraavan kerran hörpitte jotain vesipitoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1102719Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava621724SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän161718Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2671606Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --101557Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue271268Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.261135Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411062RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041022Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?811015