Heips!Onkos ketään lähdössä kyseisenä päivänä Alanyaan??Jos on niin laittakaahan tietoa itsestänne,että mihin hotelliin yms.=)
28.4.07
Aurinkoon;)
91408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Loma on varattuna ja koko illan olen vertaillut hotellivaihtoehtoja. Azalea huoneistohotelli kiinnostaa. Täälläkin palstalla siitä oli hyviä kommentteja. Olen ollut Alanyassa pari kertaa aikaisemmin.
olen myös lähdössä alanyaan lomailemaan 28.4. huoneistohotelli Magi, en ole aikaisemmin ollut ko. hotellissa mutta alanyassa kylläkin
valinta. Halpa varmaan, mutta surkein hotelli missä olen ikinä ollut.
Magissa? Sinne olen parin viikon päästä menossa,olisko vinkkejä miten vois ennalta varautua?
Suihku ei oikein toiminut. Sängyt ovat kivikovat ja tyynyt myös. Todella suppea keittiövarustus. WC-papru ei tule hotellin puolesta. Pitää ostaa itse. Se on tietenkin mitä itse kukin arvostaa. Detur luokittelee tän hotellin muka ***. Ihan maximissaan **-. Itse en kyllä suosittele kenellekään. Deturin hotellit ovat muutenkin surkeempia kuin muiden matkan järjestäjien.
28.4 Kahdeksi viikoksi. Hotelli on Soydan Beach. Hieman syrjässä, mutta lähellä rantaa ja kuvissa ainakin näytti ihan kivalta :)
Heips!Onkos ketään naispuoleista lähdössä Alanyaan 28.4??Olisi hauska saada seuraa mukaan yöelämään=)Jos jotain kiinnostaa niin ilmoita vaikka mailiossasi niin laitan postia;)Itse olen 28v.ok-kaveri.
asuimme Magissa kaksi viikkoa. Huoneemme oli yläkerroksessa parveke merelle päin. Pidimme paikasta vaikka WC-paperi tosiaan piti itse ostaa niinkuin melkein kaikissa Deturin hotelleissa. Uimaranta on kivenheiton päässä ja näkymä satamaan rannalta on upea. Mielestämme ihan ok hotelli.
ei mun mielestä Magissa mitään vikaa ollu ku olin siellä pari vuotta sitte, henkilökunta ainaki ihan jees ja huoneissa ei mitään moittimista, ei muuta kuin hyvää matkaa :)