Käypi pikkuisen aivokoteloon, kun lukee Hesarista, mitä etelän kaupungeissa maksaa esim. 4/1Mb laajakaista. Tällähän se on VAIN 47 euroa kuukaudessa.
Elämä on.
Elämä on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
siellähän asuminen on paljon halvempaa? Siellä ADSL:n tilaajia on enemmän joten tietysti on halvempaa.
Vielä oo jos on niin varmaan kaikista kallein:))
KPO. Koska tänne ei saa juuri muita ja KPO omistaa sen verkon.
P.S. Kiitos muuten edelliselle kirjoittajalle mukavasta neuvosta ("muuta sinne etelään"...)
Muutin tänne sieltä etelästä joskus kauan sitten ;))) Onkohan ihan demokratian pelisääntöjen mukaista tuo hinnoittelu? Perustele kantasi, jos osaat.
lehdessä ettei laajakaistojen hinnoissa täällä ole odotettavissa halpenemista.
eikö ole kunnon kilpailua vai mikä syrjäseutulisä siinä maksaa.
Hesassa saat yksiön sillä hinnalla kun täällä isolla tontilla olevan talon. No, eipä siellä sitten laajakaistaa tarvita kun se kaista kulkee ihan ikkunan alla.
Isse hankin 2Mbn pelin 40 eerolla kuussa. Pikkusumma se on, jonka ilolla maksaa. Eipä siinä käärinliinassa ole taskuja.
On muuten vapaa valta ottaako koko nettiä ristikseen vaiko eikö- täh?
...sama kuin sun Ladasi maksaisi Kajaanissa kolme tonnia ja Turussa tonnin???
...ruåtsalainen laatuauto. Ostettu Kajaanista ja maksoi takuulla enemmän kuin Turkusessa.
So what??????
Åtan pörje osaa