Miksi Yle lähettää vanhaa jenkkifilmiä parhaaseen katseluaikaan ja vielä pelkkää propagandaa....?
Ohjelma oli: Berliinin ilmasilta.
Ohjelma tehtiin jenkkien sylttytehtaassa joskus sodan jälkeen ja myöhemmin uudelleen leikattuna nyt tämä meillä nähty versio.
Miksi?
Kun samaan aikaan Irakissa jenkit tappavat siviilejä, naisia ja lapsia, eivät varmastikaan pudota suklaanamusia lapsille lentokoneista niinkuin tässä ohjelmassa nähtiin.
Jo on Yle alas vajonnut!
YLE suoltaa propagandaa.......
4
605
Vastaukset
- Konnumisti
Kyllä olen samaa mieltä minä. Ameriikkalaisista ei saa kertoa mitään positiivista, koska he tappavat lapsia jatkuvasti ympäri maaliman. Ylen pitäisi näyttää realistisia neuvostoliittolaisia dokumenttielokuvia Neuvostoliiton elon ihanuudesta ja kommunismin auvosta. Siinä tietäisivät nykypolvetkin miten ihanata oli elo ennen kuin ameriikkalaiset tuhosivat maaliman!
- aivopesty olet
sinäkin, mutta olet kyllä oikeassakin, juuri niin tulee käymään. Kapitalistinen maailma tukehtuu omaan vallanhimoonsa ja mitä sen tilalle....se jää nähtäväksi.......?
- T.A.P.
aivopesty olet kirjoitti:
sinäkin, mutta olet kyllä oikeassakin, juuri niin tulee käymään. Kapitalistinen maailma tukehtuu omaan vallanhimoonsa ja mitä sen tilalle....se jää nähtäväksi.......?
Kommunistinen maailma on jo pääosiltaan tukehtunut imperialismiinsa ym. ahneuteen.
- Telkuntöllääjä
Juu, oli kamalaa propagandaa juu. Tottakai me tiedämme että ne natsit olivat hyviä ja samoin kommunistit tottakai olivat hyviä ja jenkit ne vain soti ja soti ja hyökkäs vielä Eurooppaanki sotimaan.
Mee kommari runkulle, niin et vahingossakaan lisäänny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400