Ja sammuu, kohta käynnistyy ja kulkee samn matkan sammuakseen jälleen.
Ehdotin väsynyttä polttoaineletkua.
Olisiko muita ideoita. Männänrenkaat hylkäsin, koska kone kiertää normaalisti.
Veljenpoika soitti mökiltä ja tässä on koneteekkarin kunnia kyseessä.
Ehdotin väsynyttä polttoaineletkua.
Olisiko muita ideoita. Männänrenkaat hylkäsin, koska kone kiertää normaalisti.
Veljenpoika soitti mökiltä ja tässä on koneteekkarin kunnia kyseessä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo.. kannattaa ensin putsailla kone ja erityisesti kaasari ja kattella et syöttää tosiaan bensaa koko ajan. Säädöt kannattaa katella, ettei seokset oo ihan pielessä (ihan koneen toimivuuden kannalta). Sitten jos ei ole näistä mikään niin kannattaa vilkaista jo vähän syvemmälle sylinteriin tai sitten vain suosiolla huoltoon. motot.net:issä osaavat neuvoa tarkemmin :)
ootko kattonu et sul on jäähdytysa nestettä jos on neste jäähdytys?!?! vika voi olla että lämpöleikkaa kiinni..
Mulla on hyvin vahva veikkaus, että bensaletku on jossain välissä taittunut kaksin kerroin. Tällöin letkusta ei valu tarpeeksi menovettä kaasarille ja mopo sammuu. Letkusta kuitenkin valuu hiukan bensaa läpi ja mopo lähtee käyntiin, kunhan letkusta hiukan aikaa ehtii valua kaasarille bensaa.
samaa vikaa kevään märällä soratiellä..
eturengas mättää kuraa jotenki ihmeellisesti tulpanhatun sisään ja näin kipinä häviää kokonaan tai alkaa pätkiä. sitte putsaus ja taas menee:D ei varmaankaan oo tämä syy kyseessä ku mul on viel siit hatusta hävinny sellane kumine suojus..