Voisko tää tarkottaa jotain, kun yksi poika tuli tänään sanomaan mulle koulus, että mulla on hyvä perse?!
Hyvä perse
---------
51731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jeah et sul onhyvä beba
että se haluaa tuikata sua perseeseen!! XDXDXDXD
siellä takana! Analysoidaanpas hieman:
Mitä poika tarkoittaa, kun hänen mielestään tytöllä on hyvä perse? Että poika tykkää tytön luonteesta ja pers...oonallisuudesta? EI.
Se on pyhässä yksinkertaisuudessaan niin, että pojan mielestä tytöllä on hyvä perse. Tämä taas tarkoittaa että tytön hyvä perse kiinnostaa poikaa seksuaalisessa mielessä ja poika haluaisi päästä tuikkaamaan tyttöä mieluiten ns. doggiestylellä, jolloin poika saisi samalla tyydyttäessään itseään nauttia ja katsella tätä tytön lotisevaa hyvää persettä.
Näin.
joskus ne saattaa sanoa niin vaikka ei tarkota sillä mitään erikoista. härnäämistä? ja ihan muuten vaan jos huvittaa.
et sul on keskimääräistä parempi perse. Sen henkilökohtaisesta mielestä sul on oikeesti hyväperse.
Mut ei se tarkoita sitä et se ois yrittäny sua iskeä?
ehkä se vaa tarkoitti et sun kandee olla tyytyväinen itseesi ja arvostaa itseäsi ja olla onnellinen ja et sun ei ainakaan tarvi olla huolissaan että oletko hyvännäköinen.
Voit siis olla tyytyväinen itseesi ja jos jollain oliskin viel parempi perse ni so what. sitä se jätkä tarkotti.
Samalla jätkä halusi myös avata jotain keskustelua sun kanssa.
Nyt sun kandee miettii minkä kannan otat tilanteeseen.
jotain vastausta odotetaan. eli tsekkaa miltä se jätkä näyttää sun mielestä ja miltä se tyyppi noin niinkuin vaikuttaa.
Noihin kommentteihin ei saa sillee ilman huumorinpilkettä suhtautua.
Aina kandee muistaa et naisil on yleisesti isompi perse kuin miehillä.
Useat naiset kokee et perse on liian iso ja monille se aiheuttaa ulkonäkö paineita.
mut upea normaalilla itsetunnolla varustettu muija kyl kestää tuolaiset kommentit ilomielin, vaikka ne ihmetystä herättääkin.
Jos sul on sellanen normi muodokas perse ja jätkä normaali kukkakeppi, luukasa mitä nyt aika monet on. ni ihan makoisa kommentti voisi olla tuolle miehelle heittää takaisin vaikka pienes kirjelapus, joka aina niin romanttista.
tekstarit on kielletty, koska ne on liian helppoja
Ni kirjottasit esim. jotenkin näin. "voi miten luinen sulla perse, mut haba on se mikä ratkaisee..." tms eli osoitat sen että jätkä on niinkun saanu kommenttinsa menemään sulle jakeluun eli jatkat persekeskustelua, mutta miehillä perse harvemmin se ihailluin kohta. vaan esim. vatsat ja hauis yms. ja voit kevyesti kehaista häntä noissa asioissa.
Jos jätkä on sulle hyvin tuttu ja haluat kuulla lisää kommentteja viel joskus sun perseestä ni tietenkin vastaa kaihoisasti "Voi hitto, siitä onkin ikuisuus kun mun perse oli noin pieni"
ja varmasti jätkä jatka keskustelua.
Perse on naisen herkin kropan osa.
KUKAAN EI VARMASTI OSAA SANOA ET MILLAINEN SEN PITÄÄ OLLA. pieni on nyt muodissa, mut naisilla on aina ollu muodokas. ja on yhä iso joukko jotka tykkää muodokkaista.
jos sul on pienempi perse kuin tuolla jätkällä, ni kyl siitäkin voi läppää heittää..
Tuo jätkä tykkää et sul on hyvä perse.
älä koskaa paljasta omaa SUORAA mielipidettäsi perseestäsi vaan ole onnellisen tyytyväinen miehen (kehuvaan) arvostelukykykyyn. ja siksi voitkin omasta mielestäsi pitää peppuasi sopivana ja hyvänä.
Paras kommentti mitä mä oon saanu naiselta tuosta aiheesta on se et nainen vastaa "onhan se ihan kiva" tms. eli kandee varvosti myöstää et mun perse on ihan ok.
kommentin heittäjä ei halua loukata!
Se olisi niin rujo loukkaus et ei siihen kykenisi kuin ani harva jätkä. eli tuollaiset kommentit ovat aina plussaa, vaikka tilanne oskus vaikuttaa et eik tol jätkäl muuta mielessä, mut ei siitä kande niiku numeroa nostaa.
Yks tykkää äidistä, toinen tyttärestä!
persettä ei kande salata tai piilotella, hyvä jos joku tykkää ja ne jotka ei ni painukoon vittuu.
t:[email protected]