Puilla lämmitystä pakko kehua. Hyvää liikuntaa saa ja talo lämpiää käytännössä ilmaiseksi pienten alkuinvestointien jälkeen. Esim. reilu paritonninen takkaleivinuuni hyvä ratkaisu. Voin suositella lämpimästi. Halkosavotalla olo on jo sinänsä teveellistä toimistotyössä stressaantuneelle mielelle ja ruumiille. Jos ei omaa metsää niin yleensä ilmaiseksi saa jonkun tuttavan metsästä harventaa.
Puulämmitys
Juntti Einari
3535
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Edullinen, luonto- ja ihmisystävällinen lämmitysmuoto. Eipä tarvitse kuntosalilla heilua kun metsähommia tekee ja on parasta terapiaa.
tuokin muiden puutteessa.
Niin, näinä ilmaston lämpiämisen aikoina pitäisi välttää luonnonvaroja kuluttavia harrastuksia kuten turhaa matkustelua ja ylenpalttista kuluttamista.
Monessa "juppiharrastuksessa´" välineiden valmistamiseen ja suurten hallien lämmittämiseen ym. menee energiaa huomattavat määrät ja hiilidioksidipäästöjä tulee roppakaupalla.