NUUTTI

Mitä mieltä Nuutti-nimestä?? Itse tykkään kovasti...mutta kaipaan kommentteja. Sopiiko vanhemoana, tms.??? Tärkeää!
5477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

annettu nimeksi Nuutti lähes 1300 henkilölle. Vanhimmat on annettu 1800-luvulla, mutta 2000-luvulla nimen suosio on kovasti kasvanut.
Nimi on vanha ja perinteikäs, esim. nuutinpäivä on vanhastaan tärkeä merkkipäivä.
En keksi mitään syytä, miksi Nuutti ei kelpaisi mainiosti nimeksi.

Äänestä

minä tykkään kanssa kovasti!

Äänestä

Sopii lapselle ja aikuisellekin. Kivan kuuloinen. :)

Äänestä
  • meidän poika sai reilu puolivuotta sitten nimen nuutti :)

    Äänestä

kuuloinen, mutta miksei siihenkin tottuisi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mitä mieltä Nuutti-nimestä?? Itse tykkään kovasti...mutta kaipaan kommentteja. Sopiiko vanhemoana, tms.??? Tärkeää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu