Onko kokemuksi kotipajalla etupään stefojen vaihdosta...onko kinkkinen vaihtaa??
Vastaukset 4
- kunhan
katsot missä järjestyksessä ja mitenpäin osat on silloin kun purat ja kunhan tiedät öljymäärän kuinka paljon sitä laitetaan, ite vaihdoin vastikään omaan cbr:ään, ja ainut hankaluus oli tehdä teline jotta sain keulan pysyyn ylhällä koska omassa pyörässä ei oo keskijalkaa.
- vfrman
Ei ole vaikea vaihtaa. Itsellä koko operaatioon meni yksi ilta.
Itsellä oli vähän taistelua.
Joku mainosti paineilmaa, ettei tarvitsisi
purkaa ollenkaan, ei irronnut stefat minulla ainakaan, vaikka öljyä kyllä oli pitkin seiniä.
Etupää oli helpoin purkaa kun ripusti pyörän roikkumaan katosta taljalla.
Pari vinkkiä:
- Etupään säädöt paperille ylös ennen purkua,
Esijännitys, vaimennus, teleskooppien korkeus kolmiosta..
- Rengas irti
- Esijännitys jousista nollille,
Pölysuojien alta lukitusrenkaat pois, öljyt pois ja kannet varovasti auki, jouset ei ihan älyttömästi ollut jännityksessä, mutta varoa kannattaa.
-CBR:ssä oli koko vaimenninta koossapitävä pultti iskarin alapäässä akselin takana piilossa. Oli hemmetin tiukassa. Jouduin lopulta poraamaan toisen pois. Löysää ne ennenkuin otat teleskoopit irti pyörästä tai muuten tarvitset hyvän penkin pehmusteineen, ettei tule naarmuja.
- Sisuskalut ulos (jouset ja vaimennin)
- ja kiskomalla teleskooppeja pitäis stefojen lähteä.
- Kasatessa oikean viskositeetin (SAE10W)öljyä tilalle ja oikea määrä mittaamalla teleskoopin
päästä. Täyttäessä jouset ei paikoillaan mutta
muut hilut kyllä, pumppaa vaimenninta täytettäessä
jotta ilma tulee pois.
Tässä jotain muistinvaralta kirjotettuna. Muutama
valokuva teleskoopeista löytyy tarvittaessa.
Haynes:n kirja oli aika kätevä olla mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS571900Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13840Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.44718Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 43631
- 80606
- 47604
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29536- 47514