Ilmasto kyttää!

Ilmastonmuutos on ilmiselvää valetta ja viherkommarisalaliittoa..todellisuudessa mitään ilmastonmuutosta en ole huomannut..onko joku muu huomannut???
7572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on kommunistien tai porvarien juonia!

Äänestä
  • tämä ilmasto tuntuu kylmenevän...

    Äänestä

Sen verran siinä on perää,että kun vaihtui huhtikuu ja pitäisi olla jo kunnon ajokelit niin onkin pirun kylmä ja lunta paikka paikoin ripsuu.

Äänestä

se että "vielä viime maaliskuussa oli sentään lunta kymmenensenttiä enemmän".
Ilmaston muutos mitataan pidemmällä aikavälillä.
Muutokset ovat sen verran hitaita vielä jotta ei taida meidän elinaikana isoja muutoksia tulla näkymään. Kelien ääripäitä tullaan näkemään, näin veikkaan.
Muistan vuonna -95 äitienpäivänä kun oli ajokortti ollut vuoden taskussa, ajelin silloisen tyttöystävän kanssa Äänekoskelta Jämsään Datsun 100A:lla kesärenkailla. Lunta oli abt 30cm tärähtänyt kerrasta tielle. Oli hauskaa ja matka kesti, mutta ehjänä olimme perillä, toisin kuin moni muu.

Äänestä

ettei mitään ilmastonmuutosta ole olemassa. Tai tottakai ilmasto muuttuu, mut se muutos mitä on tapahtumassa on täysin normaalia, luonnollista. Siihen ei vaikuta sen enempää ihminen kuin laitumella piereskelevät lehmät.

Koko juttu ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta on pelkää hölynpölyä jonka ovat keksineet asiasta hyötyvät järjestöt ja lauma kiihkoilevia viherpeukaloita joilla ei ole elämässä muuta tekemistä kuin yrittää peittää oman elämän tyhjyyttä.

Ilmastonmuutosta on tieteellisesti mitattu laasereilla ja kaukoputkilla avaruudesta saakka. Siitä on suu vaahdossa pölisty valtakuntien välisissä kokouksissa ympäri maailmaa. Sen eteen ovat haihattelevat mukamas asiantuntijat lentäneen lentokoneilla maapalloa ristiin ja rastiin jos jonkin näköisissä kissanristiäisissä.
Aiheesta 'ilmastonmuutos' on kirjoitettu miljoonia memoja, tuhansia kirjoja, faksattu ja postitettu kirjeitä ja printattu satoja kilometrejä täysin turhaa paperijätettä täynnä epämääräisiä numeroita ja faktoja joista jotkut saavat vain lisää vettä turhaan myllyyn.

Montakohan sademetsien ikivanhaa puuta on kaadettu vain ilmastonmuutoksen puolesta puhuvien kirjojen ja printtien paperiksi?

Ilmastonmuutos on pelkkää hölynpölyä - sen verukkeella joillekin maksetaan eduskunnassa mieletöntä palkkaa, sen avulla on rakennettu ydinvoimaloita ja ängetty autoihin katalysaattoreita. Ilmastonmuutos on vuosisatojen paras skämmi jonka avulla myydään ja ostetaan päästölupia ja määriä.
Miljardeja toisille tuottava ja joillekin maksava, täysin perusteeton rahareikä, joka 100%sesti on ihmisen keksimä huuhaajuttu.

Äänestä
  • ole viherpiiperoiden keksintöjä, kyllä se on selvästi porvareiden tai kommunistien juonia !!

    Äänestä

noin 400 000 vuoden välein ilmakehän hiilidioksiditaso on noussut. Nyt on tulossa se huippuarvo taas. Meneehän siihen vielä tuhansia vuosia mutta kuitenkin. Ihminen on unohtanut oman ajallisen vaikutuksensa. Ei sillä ole mitään merkitystä vaikka polttaisimme kaiken maailman öljyt ja hiilen mitä maapallolla ylipäätään on, ole mitään seurausta tai vaikutusta enää viiden vuoden päästä. Ilmasto höpinä on rahanahneiden ja muiden, jotka haluavat hyötyä toisten typeryydestä, silkkaa rahanansaintakeinoa. Totta. Ilmasto kyllä lämpenee vielä muutaman tuhat vuotta, jonka jälkeen koittaakin sitten todella kylmät ajat. Onneksi en ole enää kuuntelemassa niitä höpinöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meitä! kirjoitti:

Ilmastonmuutos on ilmiselvää valetta ja viherkommarisalaliittoa..todellisuudessa mitään ilmastonmuutosta en ole huomannut..onko joku muu huomannut???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu