Elikkä, olisiko jollakin vinkkejä humax digiboxin cxc-2000PVR mallin päivityksestä. Tällä hetkellä ei näy kun kaikki ylen kanavat ja joku tiesi sanoa että on tullut uusi ohjelmistopäivitys,(vain asiallisia vinkkejä) kiitokset etukäteen!
Digiboksin
Päivitys!
6583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jostakin kuulut, että alkuperäiset? tehtaan? päivitykset? uudelleen?
virittää kanavat uudestaan.
katso eilinen kepari. Sivu 3, oikeassa alareunassa...
Päivitä (hae) kanavat uudelleen.
Ainakin Topfieldissä jäi myös vahoilla taajuuksilla olevat kanavat, jotka ei enää näy, kanavaluetteloon.
Uusilla taajuuksilla toimivat kanavat näkyvät kanavaluettelossa samoilla kanavapaikkanumeroilla kuin vanhat. Kanavat näkyvät luettelossa tuplana.
Poista siis nämä vanhat kanavat kanavaluettelosta.
Jos käytössä on suosikkikanavaluettelo, tulee se myös päivittää uusilla taajuuksilla näkyvillä kanavilla ja vanhat poistetaan.
Päivitin tosiaan alkuperäiset tehdasasetukset, kanavat rupesivat näkymään, nyt vain ku pitäis ruveta tallentamaan ni koko menu valikossa ei ole enään sitä mahdollisuutta.Humaxista on kyllä jo kertaalleen vaihdettu kovalevy, ni rupesin miettiin onko se taas hajonnut, jos vielä joku viitsisi jeesata ni olisin kovin kiitollinen!
on ei siinä mikään auta. Kalliita vehkeitä ja ihan leluja kaikki Humaxit.Vaadi nyt hyvä mies uusi tilalle kun tuntuu olevan joku maanantai kappale.itse nostin kauheen metelin ja sain heti uuden tilalle.
Kiitokset kaikille, taas toimii. Otin vain sitte töpselin pois ni päivitti itsensä uudelleen käynistettäessä.Mutta niinku aikaisemmissakin viesteissä todettiin en minäkään ole humaxiin täysin tyytyväinen ollut!