mäntytukki

elikä mulla olisi noin sata runkoa mänty tukkia päijäthämeessä,mitäs mahtaa saada kuutio tukista ja kuidusta?
21211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvän tien varressa,kuivalla kankaalla.
Kevät kelirikon aikana tukista 80€ m3.
Ropsit 30€ m3.

Äänestä
  • Kuitenkin motti määrä jää pieneksi jos järeää ja hyvä laatuista mäntyä niin tulisi noin 60 kiintoa a,50€ kuidut 20€,hankinta kauppana kyllä saa markkinoitua hyvän männyn, päijät-hämeessä esim. Verso Wood ostaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


100 runkoa kirjoitti:

elikä mulla olisi noin sata runkoa mänty tukkia päijäthämeessä,mitäs mahtaa saada kuutio tukista ja kuidusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu