Kuinkahan monen kuhmolaiskodin pääsiäisriemun, lapsilta ja vaimolta, on taas tänäkin vuonna pilannut juoppo ukko?
Juoppo ukko
tyti
135346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kansallinen, sanoisinko kansainvälinen, ongelma...
AKKA? Onko se sitten parempi
Entäs noita-akka! Monenko ukon pääsisisen se on pilannut?
se on pilannut kaikki päivät, se noita-akka..
Kilpailu! Kellä pahin noita-akka, mun noita-akka ei suostu lentämään!
Ota ero noita-akastasi ja ota uusi, mutta älä uutta noita-akkaa.
ei maha olla ainoo ukko joka pääsiäisenä tai muuten juhlapyhinä juovat kyllä akatkin osaavat sen homman ilman kaato apua.
Akkojen juominen on satakertaa pahempaa kuin ukkojen. Siinä ei tasa-arvo toteudu.
Ja ne lihoo vielä hirveesti
Ja ne luulevat viela olevansa hirveän sexyjä, yäk!
Kokoajan haukkui, miten hänen entinen ukko oli juoppo. Hänelle itselleen sain tehdä jatkuvasti kotiviiniä. Kun ryyppyputki alkoi, sitä kesti viisi vrk:ta kuudes oli selvinpäin ja ihmeteltiin, kun on outo olotila? seitsemäntenä päivänä lenkkipolku johti paikallisen pubin ovelle ja sama kierre alkoi taas. 10 vuotta myöhemmin, eroamisemme jälkeen, saan vieläkin puheluita känniseltä akalta, miksi minä sanoin silloin v. -95 niin ja niin? Mitä on naisen ajatuksen juoksu? Voi taivahan jumala!
vielä kannustit omalla osuudella tekemällä sille akalle viiniä-- Eikö päätä yhtään pakottanu.. ja äly sanonu, että viinin teko loppuu nyt.. vai otitko ite samalla mut yhen päivän vähemmän, että pääsit akkaa haukkumaan ku on niin saakutin juoppo.. Asiahan ei tietysti minulle kuulu, mutta kysynpähän vaan..
Ainakin minulta, vaimolta, siinä meni sitten vappukin. Ikävästi meinaan.