Bahia Melonerasin konkka

Onko kukaan saanut vielä Aurinkomatkoilta hyvitystä siitä Club Bahia Melonerasin konkasta? Koskee siis ko. paikassa maaliskuun lopulla olleita.

Ainakin paikan päällä oppaita oli kielletty sanomasta mitään ja kaikki vastaukset luvattiin vasta Suomessa (lienee Aurinkomatkoille silleen helpompaa ja halvempaa...).
3539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä se konkurssi käytännössä paikalla olleille tarkoitti? Vaihtuiko majoitus vai mistä oli kysymys?

Äänestä

Olemme lähdössä matkaan 8.4. ja alunperin hotellimme oli juuri kyseinen Bahia Meloneras. Meille ilmoitettiin että hotellin kanssa ollut jotain ongelmaa ja viime tingassa ilmoittivat että hotelli vaihtuu. Kyselinkin juuri tuossa tänään palstalla kokemuksia hotelli Parque Balista johon nyt majoitumme.

Äänestä
  • Hei,
    Justiin palattiin kyseisestä paikasta.
    Kaikki toimi hyvin. Siistit kämpät, siivoja kävi päivittäin, hyvä uima-allasosasto. Tjäreborg toimitti meidät ovelle asti ja haki lähtiessä oven edestä. Ainoastaan respa ja baarit kiinni. Respa ja minimarket ilmeisesti samaan yhtiöön kuuluvassa n. 5 min kävelymatkan päässä. Tosi rauhallinen ja kiva alue. Alas rannalle kävelytie jossa ostari ja ravintoloita. Ranta pieni ja rauhallinen. Sieltä lähtee kävelytie maspalomasiin rantaa pitkin. Aamulla syötiin aamupala jonka jälkeen käppäiltiin rantatietä pitkin maspalomasiin jossa iso ranta ja dyynit. siellä päivä hurahti nopeasti, jotain pientä purastiin rantaravintoloissa ja taas beachille. iltapäivällä takaisin melonerasiin ja jotkut vielä uima-altaille uimaan ja auringonottoon. Illalla sitten alas omalle rannalle ja katselemaan auringolaskua ja syömään jossain rannan ravintoloista; kiinalainen sekä italialainen ciao ciao tosi hyviä ravintoloita. Siitä hyvä käpytellä sitten ylös nukkumaan.
    Taksit tosiaan halpoja, käytiin Inglesissä pyörähtämässä, kustantaa noin 2,5 euroa. Mietittiin siellä että olipa hyvä että ollaan los melonerasin puolella, paljon rauhallisempaa.
    Kaikenkaikkiaan los meloneras tosi siisti ja rauhallinen paikka, suosittelen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aurinkomatkailija kirjoitti:

Onko kukaan saanut vielä Aurinkomatkoilta hyvitystä siitä Club Bahia Melonerasin konkasta? Koskee siis ko. paikassa maaliskuun lopulla olleita.

Ainakin paikan päällä oppaita oli kielletty sanomasta mitään ja kaikki vastaukset luvattiin vasta Suomessa (lienee Aurinkomatkoille silleen helpompaa ja halvempaa...).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu