RTHDCPL.EXE

mikä pn vialla mitä teen apua jos saisin kiitos! eli tämä teksti tulee aina koneen käynnistyksen yhteydessä.... järjestelmä-DLLuser32.dll on uudelleensijoitettu muistissa,joka on varattu windows NT:n järjestelmä-DLL:lle ota yhteys ohjelmiston toimittajaan uuden DLL:n saamiseksi. elikkä voiko koti konsteilla hoitaa asian vai mitä pitää tehdä ja mikä homma tää oikee on? ja onko vakavaa? ihanku syöpää epäiltäisi.. no mut kiitos apuja.
76340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaksitoista riviä alempaa. Melkein joka toinen
kysymys näköjään koskee tätä samaa päivitystä.

Äänestä
  • windows XP -tiedostoja ei voida päivittää,päivitys on on erikielinen kuin asennettu versio...täää teksti tulee kun kävin lataa sen mitä neuvvottiin tv. KB935448 -asennuksen virhe

    Äänestä

  • tekstii kirjoitti:

    windows XP -tiedostoja ei voida päivittää,päivitys on on erikielinen kuin asennettu versio...täää teksti tulee kun kävin lataa sen mitä neuvvottiin tv. KB935448 -asennuksen virhe

    Mulla sama ongelma!
    Eli asensin ap. päivityksen
    > avatessa koneen tuli herja
    > latasin tuolla allaolevassa keskustelulinkissä annetulta nettisivulta "korjauspäivityksen"
    > kun asensin sitä tuli "korjauspäivitystä ei voida asentaa, koska se on erikielinen kuin..."

    mutta kaikki pitäisi olla mulla suomeksi! yritin asentaa enkunkielistäkin korjauspäivitystä mutta sama herja tulee...

    mikä nyt eteen?

    Äänestä

kun eivät osaa MS:llä tehhä edes päivityksiä ettei niitä joutu paikkauksilla korjaamaan.
Mulla oli toissa päivänä tuo ongelma mutta tältä palstalta onneksi löytyi apu.

Äänestä

Enpä muutoin osaa auttaa kuin toteamalla
sen, että *luultavasti* kyseessä ei ole
mikään kovin harmillinen juttu. Itsellä sama
herja, joka näyttää liittyvän jotenkin
Realtek-yhtiön valmistamiin äänikortteihin
sun muihin.

Äänestä

SOVELLUS EI TOIMI ASIALLISESTI

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuaaa-- kirjoitti:

mikä pn vialla mitä teen apua jos saisin kiitos! eli tämä teksti tulee aina koneen käynnistyksen yhteydessä.... järjestelmä-DLLuser32.dll on uudelleensijoitettu muistissa,joka on varattu windows NT:n järjestelmä-DLL:lle ota yhteys ohjelmiston toimittajaan uuden DLL:n saamiseksi. elikkä voiko koti konsteilla hoitaa asian vai mitä pitää tehdä ja mikä homma tää oikee on? ja onko vakavaa? ihanku syöpää epäiltäisi.. no mut kiitos apuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu