onko näin?

Halusin kysyä yhden asian ,,kävi nimittäin ilmi että mun mies on chttäilyt ja soitellut toisen miehen kanssa jo jonkin aikaa..mutta kun asiasta hän kertoi niin varmaankin tahtomattaan sen teki.. Mietin että onko hänellä edelleenkin halua tavata se kyseinen mies onko niin että kun noinkin pitkälle edettään voiko se ilman viettetyjä hetkiä vaan loppua?? vastakaat jotakin
1494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mistähän se johtuu, että mies käy "vieraissa"? Jotakin lienee parisuhteessa pielessä ja syyllisiä on aina vähintään 2.

Meillä on muijan kaa sama ongelma tai ainakin melkein. Olen vuosien varrella huomannut, että en saa häneltä sitä mitä haluan ja tarvitsen. En tarkoita seksiä - sitä meillä on ollut yllinkyllin ja on edelleen. Kaipaan kuitenkin jotakin muutakin, ja se jotakin muuta on mm. siinä, että miehen kanssa kahdenkesken voi keskustella avoimesti kaikista asioista, myös seksistä. Ämmät vetoaa usein meidän muna-ajatteluun eli aivotyöskentely käy vajaateholla; Näin ei todellakaan ole ainakaan minun kohdallani.

Etsin miestä ns. tositarkoituksella juuri sen vuoksi, että kaipaan vertaistukea. En ole homo, mutta eihän sitä koskaan tiedä, vaikka miehen kanssa olisin silleen, jos samalla aaltopituudella oleva tipahtaisi eteeni. Kuten sanoin, en kaipaa miehestä seksikumppania, vaan ystävää, jonka kanssa voisi tehdä kaikkea mukavaa, esim. urheiluharrastuksia. Sen vuoksi sättään gay-/bi-baareissa yms. Vaikka niillä areenoilla on porukkaa laidasta laitaan, niin olen huomannut, että siellä on myös asiallista sellaista. Etsivä löytää ja koputtajalle avataan, vai miten se iso kirja opettaa.

Hei muijat, katsokaa puseroon nyt. Vika ei aina ole vain meissä. Ei ole itsestäänselvyys, että meidän miehisten miesten pitää kuunnella jatkuvasti samaa nalkutusta ja palvella teitä kuin kuningattaria. Hankkikaa elämä niin minä ainakin olen päättänyt 20 vuoden kokemuksen jälkeen. Parempi myöhään, jos silloinkaan. Munarikasta päässiäistä (ei kirj.virhe) kaikille teille ja meille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Onko??? kirjoitti:

Halusin kysyä yhden asian ,,kävi nimittäin ilmi että mun mies on chttäilyt ja soitellut toisen miehen kanssa jo jonkin aikaa..mutta kun asiasta hän kertoi niin varmaankin tahtomattaan sen teki.. Mietin että onko hänellä edelleenkin halua tavata se kyseinen mies onko niin että kun noinkin pitkälle edettään voiko se ilman viettetyjä hetkiä vaan loppua?? vastakaat jotakin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu