Minne Lämpöanturit?

Kyseessä -Sunbeam Chromatic Windmill- etupaneeli
jossa mukana tuli 3 x Lämpöanturia.

Mihin kohtaan kotelossa kannattaisi sijoittaa anturi joka seuraa kotelon sisätilalämpöjä?

Kotelo on Antec P180 joten coolereita on ja ilmavirran eteen ei vissiin kannata laittaa... eli siis minne?
1546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa asentaa ne niihin paikkoihin, joiden lämmöistä itse olet kiinnostunut.

Ainoa joka itseäni kiinnostaisi olisi sisään tulevan ja ulos lähtevän ilman lämpötilat, koska kaiken muun saan Everestillä tietooni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kellottelija kirjoitti:

Kyseessä -Sunbeam Chromatic Windmill- etupaneeli
jossa mukana tuli 3 x Lämpöanturia.

Mihin kohtaan kotelossa kannattaisi sijoittaa anturi joka seuraa kotelon sisätilalämpöjä?

Kotelo on Antec P180 joten coolereita on ja ilmavirran eteen ei vissiin kannata laittaa... eli siis minne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu