mulla on vanha ibm aptiva 133 mhz, ja haluaisin siihen nopean internet yhteyden. onnistuuko tällaiseen koneeseen? ja mikä liittymä kannattaa otaa?
liittymä
sepi
4327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
>mulla on vanha ibm aptiva 133 mhz, ja haluaisin siihen nopean internet yhteyden. onnistuuko tällaiseen koneeseen? ja mikä liittymä kannattaa otaa?<
-Tottakai onnistuu nopemman yhteyden ottaminen.
Kun et maininnnut paikkankuntaasi niin vaikea on tarkemin mainita mikä/kenen yhteys olisi edullinen.
Esim. ADSL tai jokin muu kiinteä yhteys on sopivin ja niissä on kiinteä kuukausimaksu.
asun jyväskylän mlk:ssa. koneessani ei ole modeemia. tarvitsenko sellaisen? tarvitsenko lankapuhelin liittymän? paljon tulee maksamaan?
marssi vaikka elisan konttoriin ja tee siellä sopimus ADSL liittymästä,tarvitset verkkokortin ei modemia tarvitse olla,tarvitset myös verkkopäätteen,lankapuhelin liittymää ei tarvitse ottaa jos käytät pelkästään tietokonetta tämän paketin hinta on noin250€.
sulla on kaapelitv käy täällä:
http://www.jyvasviestinta.fi/kanetti/
Jos ei käy täällä:
http://saunalahti.fi/internet/adsl/adslhinnat.php
tai
http://www.kestel.fi/