onko kukaan saanut apua...

psoriasikseen ?

hei,onko ketään joka olisi saanut akupunktiosta apua psoriasikseen tai muihin ihon sairauksiin?

2

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      mielestäni olen lukenut jostain, että psoria voitaisiin hoitaa, mutta että se on pitkäaikainen prosessi eli että hoitotulokset eivät tapahdu kovin nopeasti. Kokemuksesta voin kuitenkin sanoa, että akupunktion avulla saadut hoitotulokset ovat aivan oikeasti myös HOITOtuloksia eli ei pelkästään oireiden hoitoa, kuten usein lääkkeillä.

      Kannattaa varmaan soittaa jollekin taitavalle akupunktiohoitajalle ja kysyä. Siis oikealle kiinalaisen lääketieteen asiantuntijalle.

      • akupunktiolla

        vaatii pitkän hoitosarjan ja säännöllisen hoidon eikä se käsittääkseni yksin riitä. Elimistön täyspuhdistus alkaa ruuansulatuskanavan tervehdyttämisellä ja on parhaiten toteutettavissa ravintoterapeutin ohjauksessa. Kehon myrkkyjen ja happamuuden poistumista kiinalainen akupunktio kyllä nopeuttaa: se edistää tervellisen tasapainon löytymistä. Ravintoterapeutti Paula Heinoseen tai Matti Wirmanevaan voisi ottaa yhteyttä. Myös lääkäri Aki Loikkanen Helsingissä saattaa olla avuksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1589
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      125
      1414
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      82
      1240
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1133
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1018
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      979
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      210
      784
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      753
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      119
      703
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      698
    Aihe