Seinen risteily

paljonko

maksaa, kannattaako tehdä?

8

4359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      minuakin kiinnostaisi tietää!

    • OOP

      Hintaa en valitettavasti muista, mutta ei mikään kohtuuton ollenkaan, siis tavallinen risteily eikä mikään illallissellainen. Ihan mukavasti siinä näkee maisemia ja rakennuksia vähän eri vinkkelistä.

    • Tiitu

      Vuonna 2004 maksoi 10 euroa tunnin risteily, siihen ei kuulunut kahvia tms. En tiedä onko tuosta hinnat paljon muuttuneet. Me olimme illalla jolloin näki iltavalaistuksessa rakennukset. Kyllä kannatti käydä, oli hieno risteily.

    • F-i-a

      http://www.parisvision.com/en,1-Accueil.htm?Affiliate=c1fea2ab52

      N.tunnin mittainen on päivällä mutta en nyt muista mistä löysin sen.
      Kyllä kannattaa mennä illalla.

      • Seinellä

        Noin tunnin mittainen risteily, joka lähtee Eiffel -tornilta ja menee mm Notre Damen ohi, maksoi tänä keväänä 9 euroa per nenä.


    • lila

      Käytiin iltaristeilyllä, joka lähti Notre-Damen vierestä. Kerto n 1 tunti ja hintaa aikuiselta 11 euroa. Oli ihan kiva, käy Eiffelillä pyörähtämässä ja palaa takaisin.

    • käydä

      Oltiin viime tiistaina tunnin risteilyllä, joka lähti Pont Neuf´in sillan alta ja maksoi 8 €/hlö. Samat kierrokset kuin muillakin, Eiffelillä käytiin kääntymässä. Ei tarjoilua, mutta rannassa oli eväskioski. Joku yhtiö mainosti 50 ja 90 euron hintaisia risteilyjä. Saattoivat olla useamman tunnin kestäviä useamman ruokalajin tarjoilulla.

      Seinellä liikennöi varmasti kymmeniä laivayhtiöitä, joten jokaiselle löytyy sopivan hintainen kyyti. Kannattaa käydä joko päivällä tai illalla, tai vaikka tuohon 8 euron hintaan molemmilla. Kaupunki, rakennukset ja sillat näkee vesiltä käsin eri kulmasta. Ja oma viehätyksensä on seurata molemmilla rantateillä kulkevia, istuvia tai nukkuvia pariisilaisia.

      Muistakaa illalla pitkähihaista, ja päivälläkin voi tuulla kovaa vaikka muuten on lämmintä.

    • Anonyymi

      Tuoreita kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      840
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      482
    Aihe