Seinen risteily

paljonko

maksaa, kannattaako tehdä?

8

4320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      minuakin kiinnostaisi tietää!

    • OOP

      Hintaa en valitettavasti muista, mutta ei mikään kohtuuton ollenkaan, siis tavallinen risteily eikä mikään illallissellainen. Ihan mukavasti siinä näkee maisemia ja rakennuksia vähän eri vinkkelistä.

    • Tiitu

      Vuonna 2004 maksoi 10 euroa tunnin risteily, siihen ei kuulunut kahvia tms. En tiedä onko tuosta hinnat paljon muuttuneet. Me olimme illalla jolloin näki iltavalaistuksessa rakennukset. Kyllä kannatti käydä, oli hieno risteily.

    • F-i-a

      http://www.parisvision.com/en,1-Accueil.htm?Affiliate=c1fea2ab52

      N.tunnin mittainen on päivällä mutta en nyt muista mistä löysin sen.
      Kyllä kannattaa mennä illalla.

      • Seinellä

        Noin tunnin mittainen risteily, joka lähtee Eiffel -tornilta ja menee mm Notre Damen ohi, maksoi tänä keväänä 9 euroa per nenä.


    • lila

      Käytiin iltaristeilyllä, joka lähti Notre-Damen vierestä. Kerto n 1 tunti ja hintaa aikuiselta 11 euroa. Oli ihan kiva, käy Eiffelillä pyörähtämässä ja palaa takaisin.

    • käydä

      Oltiin viime tiistaina tunnin risteilyllä, joka lähti Pont Neuf´in sillan alta ja maksoi 8 €/hlö. Samat kierrokset kuin muillakin, Eiffelillä käytiin kääntymässä. Ei tarjoilua, mutta rannassa oli eväskioski. Joku yhtiö mainosti 50 ja 90 euron hintaisia risteilyjä. Saattoivat olla useamman tunnin kestäviä useamman ruokalajin tarjoilulla.

      Seinellä liikennöi varmasti kymmeniä laivayhtiöitä, joten jokaiselle löytyy sopivan hintainen kyyti. Kannattaa käydä joko päivällä tai illalla, tai vaikka tuohon 8 euron hintaan molemmilla. Kaupunki, rakennukset ja sillat näkee vesiltä käsin eri kulmasta. Ja oma viehätyksensä on seurata molemmilla rantateillä kulkevia, istuvia tai nukkuvia pariisilaisia.

      Muistakaa illalla pitkähihaista, ja päivälläkin voi tuulla kovaa vaikka muuten on lämmintä.

    • Anonyymi

      Tuoreita kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      700
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe