maksaa, kannattaako tehdä?
Seinen risteily
8
3981
Vastaukset
- .....
minuakin kiinnostaisi tietää!
- OOP
Hintaa en valitettavasti muista, mutta ei mikään kohtuuton ollenkaan, siis tavallinen risteily eikä mikään illallissellainen. Ihan mukavasti siinä näkee maisemia ja rakennuksia vähän eri vinkkelistä.
- Tiitu
Vuonna 2004 maksoi 10 euroa tunnin risteily, siihen ei kuulunut kahvia tms. En tiedä onko tuosta hinnat paljon muuttuneet. Me olimme illalla jolloin näki iltavalaistuksessa rakennukset. Kyllä kannatti käydä, oli hieno risteily.
- F-i-a
http://www.parisvision.com/en,1-Accueil.htm?Affiliate=c1fea2ab52
N.tunnin mittainen on päivällä mutta en nyt muista mistä löysin sen.
Kyllä kannattaa mennä illalla.- Seinellä
Noin tunnin mittainen risteily, joka lähtee Eiffel -tornilta ja menee mm Notre Damen ohi, maksoi tänä keväänä 9 euroa per nenä.
- lila
Käytiin iltaristeilyllä, joka lähti Notre-Damen vierestä. Kerto n 1 tunti ja hintaa aikuiselta 11 euroa. Oli ihan kiva, käy Eiffelillä pyörähtämässä ja palaa takaisin.
- käydä
Oltiin viime tiistaina tunnin risteilyllä, joka lähti Pont Neuf´in sillan alta ja maksoi 8 €/hlö. Samat kierrokset kuin muillakin, Eiffelillä käytiin kääntymässä. Ei tarjoilua, mutta rannassa oli eväskioski. Joku yhtiö mainosti 50 ja 90 euron hintaisia risteilyjä. Saattoivat olla useamman tunnin kestäviä useamman ruokalajin tarjoilulla.
Seinellä liikennöi varmasti kymmeniä laivayhtiöitä, joten jokaiselle löytyy sopivan hintainen kyyti. Kannattaa käydä joko päivällä tai illalla, tai vaikka tuohon 8 euron hintaan molemmilla. Kaupunki, rakennukset ja sillat näkee vesiltä käsin eri kulmasta. Ja oma viehätyksensä on seurata molemmilla rantateillä kulkevia, istuvia tai nukkuvia pariisilaisia.
Muistakaa illalla pitkähihaista, ja päivälläkin voi tuulla kovaa vaikka muuten on lämmintä. - Anonyymi
Tuoreita kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135