Hanxin hulabaloo ilmoitus oli mielestämme harhaanjohtava, reilumpaa olisi ollut laittaa ilmoitukseen suoraan maininta siitä, että takkeja on 1 kappale myytävän 10 euron hintaan. Nyt ilmoituksesta sai sen kuvan että niitä on 30 kappaletta myytävänä kyseiseen 10 e hintaan ja loput takit on hinnoitetltu jollakin periaatteella hintaan 20-120 e.
Hanxin hulabaloo ilmitus harhaanjohtava
mäntsälässä
121729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Totta totta! kusetusta koko homma! mielissäni menin hanskat ja kypärämytssyt ostamaan mut tuliki vehkeille sit sitä hintaa. :(
Lukekaa ja kysykää myymälästä suoraan. Itse ostin Gladiattorit ja vaimolle Kleopatrat ja saimme - 20%:n alennuksen. En juossutkaan vanhojen mallien perässä. Niitä olis saanut muutamalla kympillä. Olen tyytyväinen pääsiäistarjouksiin. Suosittelen. Hyvä palvelu ja hymyilevät tytöt. kahvit sain vielä kaupan päälle.
Esimerkki:
Hanx Super MC -käsineet 1 € (39 €). Hitaammille 2–25 €. 50 paria.
Mielestäni tuo on ihan selkeästi sanottu. Nopeimmalle eurolla ja hitaammille 2 - 25 eurolla. Jaossa 50 paria.
oppineet peruskoulussa lukemaan. Ja nyt sitten joukolla tekemään valitusta kuluttajasuojelijoille. Milloinkahan ahne suomalainen oppii.
..kun ei juokse mainosten perässä, normaalin maalaisjärjen omaava ei ymmärräkkään kaikkia noita mainosmiesten hienoja koukeroita.
Oikein hyvää ja aurinkosta kevättä kaikille.
http://www.hanx.fi/kuvat/muut/Hula07_3.jpg
Esim. huppuja,kaulureita sekä hanskoja oli kaikkia 50 ERÄÄ ( ei siis. 50 kpl. erä ); montako paria on yksi ERÄ hanskoja ? Takkeja oli 30 kpl. erä.
Saiko siis vain EKA = YKSI ostaja sen kympillä ?
".... tarjoushinnoin koko pääsiäsiviikon."
Kyllä sai.
Eli ei mennä koskaan kyseiseen putiikkiin - jos ne kusettaa mainoksissa niin ne kusettaa takuulla kaikessa muussakin missä ne vain sen kykenee tekemään.
Ostajina vaikutamme parhaiten kun emme tuohon kauppaan jalkaamme pistä!
Keski-Suomessa osataan harrastaa selkeää mainontaa.
"Nopein motoristi ostaa Hanx.myymälöistä varusteita eurolla, toinen kahdella jne. Muista Oravikosken Lankalauantain Hulabaloot.
Kyllä on niin kehnoa kamaa mitä myyvät että eurokin on liikaa niiden kamppeista!
Eivät pidä tuulta eikä sadetta eikä niissä tarkene edes kesähelteellä!
Turha Hanxin laatua on täällä moittia lähetä valitukset suoraan firmaan ja taitaa mennä jo nuo heittelyt jo herjauksen puolelle. Nimettömänä on hyvä kirjoitella, kun ei tarvitse vastata. Kyllä Hanx on yhtä vastuulline, kuin muutkin yyritykset. On työllistänyt Suomalaisia ompelijoita lähes kolmekymmnetä vuotta. Olen Hanx-fani ja pysyn myös. Myymälöissä on kiva vierailla. Siellä Motoristi on ihminen.
Taisi kuitenkin Motoristit voittaa ja jotkut saivat tosi halvalla yli kahdensadan takkeja. Tosi hienoa, että joku jaksaa ajatella motoristeja ja järjestää kokootumisajoja ja hulabalooja. Lisää samanlaisia. Itse sain kympillä kolemkympin Knoxin kaulurin ja vitosella neljänkympin käsineet ja Sharkin kypärän puoleen hintaan. Säästin melkein koko kauden bensarahat. Hyvä Minä.