Veeti Aleksi

kuulostaapi? Tai tytölle Noora Karoliina?
7515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvät nimet.

Äänestä

Ei Veetejä enää.. Tulee ihan mieleen Veet-karvanpoistoliuskat sun muut... Ja on varmasti 5 samannimistä kaimaa koulussa... :S

Äänestä

Karoliina on yksi suosikkinimistäni. Itse pidän enemmän nimestä Aleksis kuin Aleksi.
Veeti ja Noora ovat toimivia, reippaita nimiä kumpikin.

Äänestä

Veetin yleisyydestä,totta on,ja meilläpäin myös Noora on tätä nykyä tosi suosittu,mutta sillähän ei ole mitään merkitystä yleisellä yleisyydellä jos omille konnuille ei ole sattunut.
Meidän kylällä kun ei synny lapsia niin tiuhaan tahtiin niin ei nuo yleisimmät nimetkään ole pesityneet niin kovasti.
Sinällään siis ihan hyvät perus nimet ja kaikilla ei ole tarvetta erottua massasta lasten nimien avulla joten laita pois vaan.

Äänestä

en antaisi

Äänestä

tosi tusinatavaraa

Äänestä

Tämän on pakko olla provo. Onhan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miltä kirjoitti:

kuulostaapi? Tai tytölle Noora Karoliina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu