kuinka

kerralla annatte vauvalle. Eli meilä reilu 5kk poika, joka syö hyvällä ruokahalulla (on syönyt reilun kk:n) kaikkea mitä annetaan..mut kuinka paljon voin antaa?
2336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

arvio ja se mitä neuvola täti sanoi on että niin paljon kun syö jos on ensin kokeiltu ettei tule mitään oireita, mutta pitää muistaa antaa myös nesteitä.

Äänestä

on jo aiemmin testattu niin anna niin paljon kuin lapsi syö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon hedelmä- ja peruna y... kirjoitti:

kerralla annatte vauvalle. Eli meilä reilu 5kk poika, joka syö hyvällä ruokahalulla (on syönyt reilun kk:n) kaikkea mitä annetaan..mut kuinka paljon voin antaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu