mitä mieltä olette ja käyttekö naisten tansseissa.
Minä pian kuusikymppinen mies vielä silloin tällöin käyn ja mukavaa on.
Menen aina ns, normaalitansseihin,en ravintolaan useinkaan, no, talvella siellä käyn kun ei lavatansseja talvella ole.
Millaisia kokemuksia teillä noista naisten tansseista on.
Minä pian kuusikymppinen mies vielä silloin tällöin käyn ja mukavaa on.
Menen aina ns, normaalitansseihin,en ravintolaan useinkaan, no, talvella siellä käyn kun ei lavatansseja talvella ole.
Millaisia kokemuksia teillä noista naisten tansseista on.
Vastaukset 13
Vanhimmat
pysyy rajoissaan.
Monet avioerot saaneet alkunsa sieltä.
Monet tuttavani löytäneet uudetkaverit sieltä,edellinen saanut lähteä, ja kuitenkaan ei onnistuneet uusissa aikeissakaan. Siis loppuneet lyhyeen kanssa käymiseen.
niin on vain pieni ongelma siinä kun mies ei voi hakea ja näin näyttää kiinnostustaan tiettyyn naiseen, silloin kun hän sattuu hakemaan niin on pistettävä "kaikki peliin", niin puhe kuin tanssitaidonkin osalta, jotta "hän" hakisi useammin tanssilattialle.
Joo, en pidä naistentansseista. Olen sen verran vanhanaikainen, että mielestäni hakeminen kuuluu miehille. Olen kyllä joskus käynyt myös naisten tansseissa, mutta aika vaikeeta se hakeminen on. Mistä sen tietää, oliko haku mieleinen vai ei. Kun mies hakee, niin silloin ainakin tanssii vapaaehtoisesti kanssani.
kait se johtuu siitä että naistentansseja ei ollut olemassakaan kun asuin vielä Suomessa ja en ole edes koskaan ollut naistentansseissa. Koko idea tuntuu vieraalta.
T,
Palomalainen
"Mistä sen tietää, oliko haku mieleinen vai ei. Kun mies hakee, niin silloin ainakin tanssii vapaaehtoisesti kanssani."
Ja tämäkö ei päde toisinpäin?
että naistentansseissa olisi vähemmän humaltuneita ja enemmän tanssitaitoisia miehiä paikalla. Moni on sitä mieltä, että naistentansseihin ihmiset useammin lähtevät tosimielellä nimenomaa tanssimaan.
Jotkut ulkomaalaiset liikemiehet haluavat välttämättä päästä aina naistentansseihin Helsingissä, sen kerran koettuaan.
Minustakin on ollut hauskaa seurailla touhua, joka ainakin joitain vuosia sitten oli hyvin erilaista kuin muina iltoina. Naiset voivat joskus olla tosi aktiivisia ja välillä parhaitten tanssijoitten pöytien ääreen syntyi melkein tönimistä ja jonoa. En ole koskaan nähnyt miehen juoksevan ravintolassa ehtiäkseen ensimmäisenä hakemaan suosikkipartneria, mutta naisilta sekin näkyi käyvän. Jotkut miehet kertovat käyvänsä aina välillä testaamassa suosiotaan naistentansseissa. Itse olen huomannut, ettei nainenkaan saa naistentansseissa ihan rauhassa pöydässä istua. ;))
"Jotkut ulkomaalaiset liikemiehet haluavat välttämättä päästä aina naistentansseihin Helsingissä, sen kerran koettuaan."
Enpä ole useinkaan kyllä ulkomaalaisia liikemiehiä tavannut Hesassa Vanhankellarissa? Vai onko muka muita näitä tanssipaikkoja tarjolla täällä.No tulossa on Pekka Niskan tanssipaikka siihen johonkin Töölönrantaan, olen lukenut. Vanha legendaarinen Sillankorva loppui ikävä kyllä muutama vuosi sitten, se on harmi.
Niin ne naistentanssit, en koskaan hae miestä tanssimaan vaan kyllä mies hakee minua ja olen kyllä saanut tanssia.
N52 Piäkaupungista
Mies menee naistentansseihin toiveikkaana että joku tai mahdollisimman moni nainen kävisi niiaamassa lattialle. Naisten on turha pohtia miesten tanssihalukkuutta, sitä on varmasti, miksi sitä muuten naistentansseihin menisikään. Varmaan on niin että naistentansseissa miehet ovat ehkä selvempiä ja skarppaavat kaikin puolin ihan vaan sen takia että vientiä olisi. Sitä minä vaan ihmettelen miksi aika moni nainen kokee jotenkin vaikeana asiana hakea miestä tanssiin, tasa-arvoa arvoiset ladyt! Tälläistä mieltä on mies 52v.
mukava kun naisetkin uskaltaa pyytää jopa "iltakahville" kun tanssit päättyy.
Näin ainakin täällä Oulun korkeudella.
Moi. En ole käynnyt naistentansseissa ,mutta kovasti tekee mieli mennä, ihan katssomaan minkälaisia /olosia miehiä on liikkeellä. fiksua kaveria hakisin tanssimaan vaan ei muuta ,kuin tanssimaan. Onko kokemuksia jkl naistentansseista ,ett kannattaako mun mennä.
taitaa olla vaan Jyväshovis, eihän tääl muita tanssipaikkoi olekaan. Peurungas kuitenki paremmat naistentanssit
KIva tietää, kävin lenkillä ja huomasin, et Torstaisin on naistenhaku. Ja et kesällä rempan takia kii. harmi.. mut sit alkaakin Lavatanssit.Täytyy netistä katsoa Peurungan tanssi-illat.tv: aina tanssijalkaa kutkutttaa
pelkästään mies- tai naistentanssit. Etenkin tanssilavoilla on naisten halventamista, että kerran illassa on "tunti naisille". Voi vitsi!
Ehdottomasti pitäisi olla joko sekahaku tai sitten vuorotunnein haku naisille ja miehille. Haen tietenkin naisena miestä tanssimaan, jos se naistenhaku sattuu kohdalle, mutta mikään kannat kattoon- tunne ei tule kerran viikossa oleville naistentansseille.