Kimi & Massa menestyjät Bahrainissa.

Se on aivan selvä! Räikkönen ajoi lujasti viimeiset 10 kierrosta ja heti saavutti sekuntti per kierros McLareneita. Ottaen huomioon myös Hamiltonin hidastelu, Räikkösen moottori ja Massan ulosajo, niin Ferrarit olisivat todennäköisesti olleet 2 parasta.
5314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Todellinen puupä olet, typillinen kimiheikkifani, selityksiä selitysten perään. Alonson ylivoimainen näytös vajaa tehoisella McLarenilla, sillä minkä kehityön kimi aikoinaan jätti paikallensa mutta Alonso hoiti auton kuntoon.

Äänestä
  • Ensinnäkin;

    1. Ferrari on ollut aina suosikkitallini
    2. Ferrari-kuskit on parhaita ( Huomaa 1 )
    3. Heikki on perseestä.
    4. Vihaan Alonsoa.
    5. Edelliset vuodet saivat minut vihaamaan McLarenia.
    6. Hamiltonia ylistetään liikaa.
    7. Hamilton on hidas neqru.

    Äänestä

Hyvä että auto kesti loppuun asti. Loppukaudesta nuo tänään tulleet pointsit voi olla kullan arvosta tavaraa. Ois muuten kiva nähä tuon Jesus nimimerkillä kirjoittelevan omat sivut mutta ei raukka uskalla vissin kirjautua. Aika mielenkiintoisia kommentteja kaveri esittää eli täytyy seurata ilmeisesti formuloita aika tarkasti. Melkein joka avauksessa on joku kommentti. Naurattaa jo vähitellen.

Äänestä
  • Niin se vain on, kimi on niin lahjaton autonkehittäjä että muuta ei voi tapahtua.Ferrari oli viimekaudella paras mutta kimi meni kerhoon ja tulos alkoi tulla alaspäin, vauhdilla. Viimekaudella McLaren oli huono mutta nyt Alonso on tehnyt siitä jo voittaja auton.

    Äänestä

  • Jesus ykkönen kirjoitti:

    Niin se vain on, kimi on niin lahjaton autonkehittäjä että muuta ei voi tapahtua.Ferrari oli viimekaudella paras mutta kimi meni kerhoon ja tulos alkoi tulla alaspäin, vauhdilla. Viimekaudella McLaren oli huono mutta nyt Alonso on tehnyt siitä jo voittaja auton.

    juttujes kanssa. Oikein nautinnolla luen noita kommenttejas kun ne on niin hauskoja. Joka paikkaa kerkiätki kommentoimaan. Otahan hyvä asento ja nauti kun Kimi voittaa seuraavat kisat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Striper kirjoitti:

Se on aivan selvä! Räikkönen ajoi lujasti viimeiset 10 kierrosta ja heti saavutti sekuntti per kierros McLareneita. Ottaen huomioon myös Hamiltonin hidastelu, Räikkösen moottori ja Massan ulosajo, niin Ferrarit olisivat todennäköisesti olleet 2 parasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu