Mikä siinä on

että kaikki naiset eivät valitse kumppania/ lasten isää. Ehkäpä joku haluaa vaan julmetun hyvää seksiä ja tulee raskaaksi ja päättää PITÄÄ YKSIN LAPSEN. Ei kiinnostanut äijän tulot tai menot, ei rahat eikä autot. Vaan ja ainostaan lapsi. Tämä siis niille jotka täällä haukkuvat naisia kun ovat luuserin mieheksi ottaneet ja siten sitten jääneet yksinhuoltajiksi.

Piste
2453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensinnäkin, sana luuseri on niin tökerön lapsellinen, ettei kukaan sitä vakavasti ota ja toiseksi, ken väittää, että joku tieten valitsee puolisokseen ja lapsensa isäksi "häviäjän" ei taida oikein ymmärtää ihmisen elämänikäistä kasvua.

Jokainen on kuullut satuja joissa prinssi sai prinsessansa ja puolet valtakuntaa ja he elivät onnellisina elämänsä loppuun saakka: mutta valitettavasti elävä elämä ei olekaan satua.

Matkan varrella tapahtuu kaikkea sellaista joista sadunkertoja ei halunnut meille lapsenuskoisille kertoa. Sairautta, rahahuolia, pettämistä, vammaisuutta, virhearviointeja, alkoholismia, ongelmia, uskottomuutta, pettymyksiä toisensa jälkeen, jopa rakkauden loppumista. Vai oletko kuullut koskaan sadusta jossa happy endin tilalla olisi "...ja sitten he erosivat ikuisina ystävinä ilman katkeruutta, huoltajuusriitoja ja taistelua elatusmaksuista"? :D

Äänestä
  • Eino Leinon sanoin: "ei paha ole kenkään ihminen, vaan toinen heikompi toista."

    Suurin osa vääryyksistä, joita toisillemme teemme, johtuu heikkoudestamme. Kokonaan pahoja - tai kokonaan hyviä - ihmisiä tuskin on.

    Siksipä meidän kannattaa katsoa elämäämme ja muistaa, että kenelläkään meistä ei ole oikeutta tuomita toista, Ja että olemme itse vastuussa valinnoistamme ja niiden seurauksista.

    Aurinkoista kevättä kaikille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikea ymmärtää kirjoitti:

että kaikki naiset eivät valitse kumppania/ lasten isää. Ehkäpä joku haluaa vaan julmetun hyvää seksiä ja tulee raskaaksi ja päättää PITÄÄ YKSIN LAPSEN. Ei kiinnostanut äijän tulot tai menot, ei rahat eikä autot. Vaan ja ainostaan lapsi. Tämä siis niille jotka täällä haukkuvat naisia kun ovat luuserin mieheksi ottaneet ja siten sitten jääneet yksinhuoltajiksi.

Piste

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu