Autokouluista

Millaisia kokemuksia teillä on eri autokouluista? Onko siellä vähän iäkkäämpiäkin ihmisiä vai onko koko sakki nuorisoa?
51277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kouvolle ehdottomasti! Kyllä siellä on varttuneempaa porukkaa myös mukana.

Äänestä

Meitä oli ainakin kolmelta vuosikymmeneltä autokoululaisia; 60, 70 ja 80 luvulla syntyneitä ja oli mukava tunnelma. Muutenkin taitaa olla edullinenkin koulu ja opettaja on kunnianhimoinen että onnistumisprosentti on varmaan hyvä jo ensimmäisessä inssissä. :)

Äänestä
  • itsekin siellä kävin ja hyvät muistot jäi. meidän ryhmässä oli vaan 'nuorempaa' porukkaa, ja kyllä kaikki taisivat kortin saada sillon ekalla yrittämällä. meininki oli reilua ja opettajat huolehtivat että oppii. harmitti melkein kun kortin sai, kun se autokoulu loppui siihen :)

    Äänestä

  • erkin 30 vuoden uran aikana yksi ihminen on jäänyt ilman korttia että sinne vaan. ja mitä ryhmiin tulee minun ryhmässäni oli 2 ihmistä. eli ihan sama minkä-ikäisenä siellä on.

    Äänestä

...on mielestäni mukava paikka. Opetus oli tehokasta, jopa minä sain eka yrittämällä kortin ja se on jo jotain ;-)
Eli lämmin kiitos mukaville opettajille!
Ja kakkosvaiheen koulutuksen kävin myös Lassella. Siellä kerrottiin ihan selkokielellä että miksi tehdään mitenkin liikenteessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olisko kanttia kirjoitti:

Millaisia kokemuksia teillä on eri autokouluista? Onko siellä vähän iäkkäämpiäkin ihmisiä vai onko koko sakki nuorisoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu