Aktiviteetit?!?

nalsi

Isla de Margaritalle olisi tarkoitus ensi talvena lähteä kahdeksi viikoksi ja olisin kysellyt vähän eri aktiviteettimahdollisuuksista! Eli sukellus, snorklaus, surffaaminen, vuorikiipeileminen, vaellus, pyöräily yms. kiinnostaisivat paljon, minkälaiset mahdollisuudet kyseisiin harrastuksiin olisi saarella? Vai olisiko kenties jollain toisella saarella tai itse mantereella paremmat mahdollisuudet? Ja uskaltaako ihan Venezuelan maaperällä käydä?

Toivottavasti kokemuksia löytyy :)

3

965

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma kokemus

      Muista aktiviteeteista ei ole kokemusta kuin snorklaamisesta. Se tosiaan onnistuu lähellä olevan pienen saaren kupeessa. Sinne tehdään retkiä eri toimistojen toimesta. Mitkään ihan hirmuisen hienot ei näkymät olleet mutta kuitenkin mielenkiintoista. Saattoi kyllä vaikuttaa se että olin aikaisemmin snorklannut Australian koralliriutoilla. Niihin verrattuna nuo kalpenivat. Mutta kiva päivä oli, kun mentiin purjeveneellä parin tunnin matka ja sitten snorklattiin ja sit takaisin. Koko päivän reissu siis. Finnmatkojen kautta otettiin se retki.

    • jos vaan ymmärtää kysyä

      Paikallisilla matkatoimistoilla on tarjota kaikkia noita sun kaipaamia toimintoja ja järkkäävät vaikka mitä tarpeen tullen.
      Caracasiin tehdään päivämatkoja, lennot autonkuljettaja päiväksi käyttöön,130-150€, ei löydy vakiotarjontalistalta, kysy erikseen.
      Rohkeesti vaan kyseleen ja tinkaamaan!

    • danza

      Purjelautailun "mekka" löytyy saaren etelärannikolta El Yaquen kylästä. Siellä on myös yksi Finnmatkojen hotelli. Sieltä voi myös mennä veneellä Cochen saarelle missä voi purjelautailla tasaisemmassa vedessä kuin El Yaquessa.
      Jos tarkoitit lainelautailua, niin siihen sopivia aaltoja on joskus... pitää vaan tietää millä rannalla milloinkin... tuolta El Yaquesta voi kysellä siitäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1708
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      16
      1574
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1393
    4. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1386
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      303
      1317
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      20
      1258
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      975
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      958
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      845
    Aihe