minulla on kamala patti alapäässä, se ei punoita tai mitään, mutta on juuri sellaisella paikalla että jalkoja ei voi pitää ihan kiinni toisissaan sillä muuten patti jää välii :s luulen että patti ilmestyi viime kuukautisteni aikana, jotka loppuivat pari päivää sitten. mistä voi johtua? kfnsdlfkdgjskgkserhjkejwrfft. mikä se on? lähteekö itsestään pois?
pelästyin ja nyt pelottaa
bumser
2688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on emättimen aukon vieressä,kyseessä on todennäköisesti Bartholinrauhanen mikä on tulehtunut.Kannatta kuitenkin varmuudeksi käydä näyttämässä sitä lääkärille.
tänään "pattiin" oli tullut pienen pieni reikä, josta tuli aluksi valkoista nestettä, sen jälkeen hieman verta. pitäisikö patti puristaa esim. suihkussa jossa olisi parempi hygienia kuin muuten?