Haluaisin kysellä ihmisiltä erästä asiaa mikä minua häiritsee. Haluaisin ostaa sellaisen matkapuhelimen, mihin voi nauhoittaa omilta levyiltä musiikkia soittoääniksi ja muutenkin kuunneltaviksi. Eikö markkinoilta löydy muita kuin 3 G puhelimia, jos haluaa nämä musiikkiominaisuudet puhelimeensa? En millään enää pysy kärryillä tässä nykymeiningissä kun puhelimia ja liittymiä satelee joka luukusta sellaista vauhtia ettei tiedä mitä tekisi.
Yksi ehdokas puhelimeksi olisi Sony Ericsson, mutta onko siinä biisien nauhoitusmahdollisuutta? En haluaisi maksaa 2e jokaisesta kappaleesta, varsinkin kun omistan 300 levyä, joilta voisin nauhoittaa samat kappaleet ilmaiseksi. Tietääkö kukaan näistä? En välttämättä uskaltaisi astella sisään kännykkäkauppaan, koska myyjät saisivat minulle kuitenkin myytyä jonkun kännykän, mitä en vielä ole valmis ostamaan, ennen kuin olen harkinnut asiaa kunnolla.
Musiikkia = 3 G?
Ullbero
2
884
Vastaukset
- vaan_MUUNNA_ne
Älä missään tapauksessa nauhoita kappaleita puhelimellasi, joska takuulla puhelin ei niitä soita.
Vaan MUUNNA ne mp3-muotoon esim, niin puhelimesi soittaa ne sit myöskin. Ja musiikin siirtoon/soittoon et tarvitse 3g-puhelinta.
3g-on internettiin. - Mitä haittaa...
Mitä 3G haittaa, mikäli muuten hyviä musiikkipuhelimia ei ole ilman sitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3672210- 571638
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1661334Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771189Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67969- 86955
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33913Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113882Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12876K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846