kun liberolla ja pampersilla on näitä pupu ja nalle merkkejä, niin mihinkä niitä lähetetään, kuin monta ja mitä niillä saa? kysyn täältä kun oon suoraan yrittäny niille "palautetta" antaa vaan ne ei vastaa...
pupu tai nalle merkit?
elisabet79
51463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tullut joskus postista liberolta tai pampersilta postia jossa se kirjekuori ja se lappu mihin keräät ne merkit? Viimeksi kun lähetin liberolle pupuja, piti olla 14 merkkiä niin sai paidan, siitä jo kyllä tovi mutta muutamalla merkillä ei saa mitään joten ahkerasti vain keräät =)
niillä saa jotain kun on tietty määrä merkkejä kerätty. Liberolta olet varmaan saanut postia ja sen mukana tullut kirjekuori ja esite mitä saat kunhan olet niin ja niin monta merkkiä kerännyt.
Pampersin merkkejä on turha kerätä koska niillä et saa nykyään mitään. Kysyin asiaa helitä ja he ovat lopettaneet sellaiset. Pampersilta tulee aina kauppoihin "extraa" eli jos ostat esim. 2 säästöpakkausta vaippoja saat valokuva-albumin kylkiäisenä. Tämä on ainakin meillä päin nyt menossa. Mutta merkeillä et saa mistään mitään.
Ihan ensinnäkin täytyy kuulua Libero-Klubiin, jotta niistä keräilymerkeistä on jotain hyötyä. Kun olet liittynyt klubiin, sieltä lähetetään sinulle keräilyarkki (14 merkkiä tms), palautuskuori ja ohjeet kuinka toimitaan ja mitä saadaan. Yleensä tämä kutsu klubiin tulee heti lapsen syntymän jälkeen monien muiden kutsujen etc. lahjusten kanssa.
ei ainakaan toimi mikään klubi, eikä nettisivutkaan, mainosta pukkaa kotiin, että kohta ne mahtavat sivut avataan, mutta siihen se on jäänyt. Ulkomailla on pampers kampanjoita, haluaiskohan joku ulkomailla asuva meiltä läjän pampers merkkejä ?
Kyllä Liberolla Klubi toimii, vasta sain sieltä keräilymerkeillä ansaitun bodyn ja uuden keräilylappusen. Ainakin miulle tuli mainos sivuista, että ne PYRITÄÄN avaamaan touko-kesäkuussa. Mene ja tiedä sitten. Mutta oon kyllä sitä mieltä, että tääkin kuuluu kategoriaan "makuasiat" eli kuka mitäkin vaippoja käyttää ja mihinkin kerhoon kuuluu ja makuasioista ei kiistellä :)