prisma

kuka tietää mikä tallinnan prismoista on lähinnä satamaa tai mihin niistä on helpoin ajaa omalla autolla...
4721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Kristiine on yhtä kaukana satamasta, mutta mielestäni helpompi ja nopeampi ajaa omalla autolla.

    Äänestä

  • mush kirjoitti:

    Kristiine on yhtä kaukana satamasta, mutta mielestäni helpompi ja nopeampi ajaa omalla autolla.

    Olen toista mieltä, sikupillille on ekakertalaisenkin helppo osata kun seuraa opasteita tarttu maantielle. Kristiine toki lähellä, mutta en heti keksi mitä kautta sinne ajaisin, tosin käyn suht harvoin omalla autolla tallinnan liikennehelvetissä.

    Äänestä

  • 500 kertaa kirjoitti:

    Olen toista mieltä, sikupillille on ekakertalaisenkin helppo osata kun seuraa opasteita tarttu maantielle. Kristiine toki lähellä, mutta en heti keksi mitä kautta sinne ajaisin, tosin käyn suht harvoin omalla autolla tallinnan liikennehelvetissä.

    Kristiineen ajaminen on helppoa, oletetaan että lähdetään A-terminaalista matkaan:

    Ajetaan suoraan ulospäin Statoilin ohi, käännytään vasemmalle raitiotien yli, jatketaan samaa tietä Balti Jaaman ohi, ehkä 500m aseman jälkeen käännytään oikealle valoristeyksestä talojen väliin Tehnika-kadulle. Jatketaan tätä katua suoraan ehkä 1,5-2km tullaan suureen valoristeykseen jossa Endla risteää Tehnikan. Tästä käännytään oikealle, Kristiine keskus näkyykin jo junaradan alittavan sillan toisella puolella.

    Eli periaatteessa vain muutamasta risteyksestä pitää kääntyä, muuten ajetaan samaa tietä pitkin.

    Rocca al Maren Prismaan pääsee ajamalla alkupätkän samalla tavalla, mutta kääntymällä Tehnikasta edellisestä junaradan alittavasta tunnelista (Rohu) oikealle ja sitten heti vasemmalle ja suoraan kunnes käännytään Paldiski mnt:lle, jota seuraamalla Rocca al Mare löytyy.

    Itse olen vähän allerginen Lasnamäen tienoolle ja Tartu mnt:lle, varsinkin ruuhka aikaan ikävä paikka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jippiiii kirjoitti:

kuka tietää mikä tallinnan prismoista on lähinnä satamaa tai mihin niistä on helpoin ajaa omalla autolla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu