mopokisat

millo niitä enää järjestetään tai milloin...jokunen vuosi sitten niitä oli kesäisin ammattikoulun pihalla ja kisan jälkeen mopoja myytiin pois.
51506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sen jälkeen niitä järjestettiin Kurkvuoressa. Meidän palokunnalle kuului palovartiointi ja ensiapu palvelu. Ammattikoulun kisoista taitaa olla tosi pitkään.

Äänestä

Sori vaan mutta kyllä ottaa päähän...vai että vielä mopokisat pitäisi teille järjestää...Tai miksi ei jos siirtyisitte kävelykaduilta jonnekkin suljetulle alueelle niin hyvä ois.
Ettekö osaa liikenne sääntöjä kun kävelyteillä päristelette...lapset ja vanhukset saavat pelätä milloin ajatte heidän päälleen..
Ajatelkaa muitakin kuin itseänne!!!

Äänestä
  • Siulle mopovihaaja, vai kisat järjestää, kysehän on miten saada vanha tuna kulkemaan kovaa ja halvalla. Toi siun viestis ei edes liity mitenkään alkuperäiseen, tänään oli ihan jees päivä, ennenkuin luin tuon. Oot kyl aika urpo.

    Äänestä

  • Ne ketkä olivat silloin mukana tietävät, että tiimeissä oli aikuisia miehiä ainoastaan. Vanhat crossikuskit ja muut alasta kiinnostuneet kokosivat vanhoista mopoista kilpaajokit. Sitten siihen tuli merkkitallit mukaan. Näitä mopoja ei päässyt ostamaan suojien takia. Muistaakseni ajoja ajettiin Muukossa Kurkvuoren jälkeen.

    Äänestä

  • TÄHÄN VIESTI KETJUUN EI TODELLAKAAN KAIVATTU MITÄÄN VALITUSTA !!!! V*TUN IDIOOTTI !
    Mopokisat olivat parasta herkkua silloin nuorelle miehelle : ) Kilpailut kuolivat aika pitkälle lisenssi ja vastuu asioihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


imatralla kirjoitti:

millo niitä enää järjestetään tai milloin...jokunen vuosi sitten niitä oli kesäisin ammattikoulun pihalla ja kisan jälkeen mopoja myytiin pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu