Hankasalmi

kunnan palveluksessa työskentelee henkilö joka tuomittiin vanhuksen varojen kavaltamisesta korvauksiin
eikö hän työskennellyt kotipalvelun puolella
oliko hän jonkun virkamiehen rouva kun ei
saanut tuomion jälkeen lopputiliä vaan sai jatkaa virassaan
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rosmon.......................ja niitä riittää kyllä joka paikassa.kele!!!!

Äänestä

esim. Sanottiin lapsemme nimestä että se on koiran nimi
Hankasalmella osataan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieläkö kirjoitti:

kunnan palveluksessa työskentelee henkilö joka tuomittiin vanhuksen varojen kavaltamisesta korvauksiin
eikö hän työskennellyt kotipalvelun puolella
oliko hän jonkun virkamiehen rouva kun ei
saanut tuomion jälkeen lopputiliä vaan sai jatkaa virassaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu