Sopiva palkka?

Pääsisin yhteen firmaan it-avustajaksi/helpdeskiksi ark 8-16 ja palkka olisi 3200€/kk, onko norm palkka vaiko alakenttiin?
62336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

puolestasi sinne töihin? Alipalkattu muka, hah, hah! Tuskin sinulle on mitään työtä edes tarjottu, taidat unta nähdä XD

Äänestä
  • Ihan oikeasti mutta semmosta henkilökohtaista helptiskiä jossa asiakas kerrallaan ja oven takana odottavat muut(?) tarvitsijat. Niin siellä jossakin Kallion suunnilla.

    Äänestä

  • Minä uskon tarjoukseen kirjoitti:

    Ihan oikeasti mutta semmosta henkilökohtaista helptiskiä jossa asiakas kerrallaan ja oven takana odottavat muut(?) tarvitsijat. Niin siellä jossakin Kallion suunnilla.

    Juu henkilökohtaista tarkoitin, ympäri taloa kiertelemistä ja uusien ohjelmien opettamista kädestäpitäen jne... Eikä todellakaan pelkästää puh/mailien kautta neuvomista kuten tuosta aloituksesta saattoi käsittää.

    Äänestä

Pikkusiskonikin saa yli 5000,- kun se valvoo sitä HelpDeskin automaattivastaajaa ja siihen menee väliin ja yhdistelee niitä avunpyytäjien valitsemia automaattinumeroita ihan eri osastoille ja saa provikat minuuteista kun kierrättelee niitä ympäri taloa ja kun tulevat takaisin niin sama rumba uudestaan. Helposti kertyy 30 minuuttia asiakkaalle maksullista puheaikaa ja 30% provisiota pikkusiskolle. Ja tottakai avunpyytäjä hermostuu, lopettaa puhelun ja soittaa kohta uudestaan. Sama rumba mutta nyt päinvastaisessa järjestyksessä. Kyllä palkkaa kertyy. Vai onko joku joskus päässyt ihan oikeasti heti tavoitteeseensa? Silloin mun pikkusisko on ollut ulkoistettuna jonkun muun HelpDeskiin.

Äänestä

niin mene ihmeessä. Vaikka pitäis hoitaa lähitukea ja muuta, niin melkonen liksa mikrotuelle

Äänestä

IT-avusta/helpdesk ei saa missään firmassa 3200e/kk, joten puhut kyllä täyttä paskaa. Ja jos et puhu, niin firman nimi tänne, niin pistän hakemuksen samantien menemään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nutefra kirjoitti:

Pääsisin yhteen firmaan it-avustajaksi/helpdeskiksi ark 8-16 ja palkka olisi 3200€/kk, onko norm palkka vaiko alakenttiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu