Sonyn tuoreen uutuuskonsolin olisi luullut kiinnostanut kuluttajia hieman toisella enemmän, onhan kyseessä kuitenkin laite, jonka Sonyn mukaan piti mullistaa pelaaminen sekä syrjäyttää kaikki kilpailijansa ja vieläpä aivan muutamassa viikossa. Sen sijaan joka maailmankolkassa myynti alkoi pykimään heti julkaisupäivän jälkeen kun ennakkotilaukset oli toimitettu.
n. 2-3 miljoonaa myytyä PS3:a VIIDEN kuukauden aikana on todella heikko esitys Sonylta, varsinkin kun Sonyn rankasti ylioptimistinen myyntitavoite oli 6 miljoonaa maaliskuun 2007 loppuun mennessä.
n. 2-3 miljoonaa myytyä PS3:a VIIDEN kuukauden aikana on todella heikko esitys Sonylta, varsinkin kun Sonyn rankasti ylioptimistinen myyntitavoite oli 6 miljoonaa maaliskuun 2007 loppuun mennessä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyseessä on luultavasti hinta. Sony pyytää Playstation 3 konsolista paljon rahaa, ja kaikilla ei ole varaa siihen. Minun vanhemmillani olisi, mutta he eivät suostu sitä näköjään ostamaan. Kun kysyn, että voisinko saada Playstation 3 konsolin, niin he vastaavat:
"Joo, katotaan sitten alennusmyynneistä, jos vaikka olisi 50% alennuksessa."
Että, ei tuo Playstation 3 konsolin hinta tule aivan heti alenemaan. Sitäpaitsi, vanha Playstation 2 konsolini meni rikki, enkä voi pelata lempipelejäni, eli Final Fantasyja.
Osittain olen ylpeä Playstation 3 konsolista, mutta se on niin kallis. Se jää vain haaveekseni luultavasti, esimerkiksi kun sillä voi ottaa valokuvia ja laittaa musiikkia, niin mitä järkeä siinä on? Konsoli tulee vain kalliimmaksi ja molemmat ominaisuudet ovat turhia mielestäni.
Ei minulla tule ikinä olemaan rahaa Playstation 3 konsoliin, ja vanhemmat eivät todellakaan sitä osta minulle edes syntymäpäivä lahjaksi. Ainoa mahdollisuus olisi tehdä joku huippusuuniteltu varkaus jotta saisin tämän konsolin, mutta ei sekään taida onnistua. Te joilla on Playstation 3, pitäkää hauskaa! Minulla ei ole edes mahdollisuutta saada sitä, koska en voi hakea tässä iässä edes töitä.
mutta kyllä työtä aina etsivälle löytyy,eikä ole kiinni lästä vaan halusta. Naapureita voi auttaa koti töissä, nurmikkojen ajoa, pihan siivousta. Kaupoista voi kysellä, josko tarttevat mainosten jakajia tai ilta apulaista. Pulloja voi kerätä ja kun syksy tulee, niin sieniä ja marjoja keräämällä tienaa paljon. Ei tuossa ole esteenä kuin oma mielikuvitus.