Innokkaana iskelmän harrastajana kesää ja kesälavoja odotellessa ajattelin kysäistä teiltä millaisia uusia artisteja kaivattaisiin tanssipaikoille ja -lavoille? millä tavalla iskelmän tulisi uudistua vai tulisiko sen uudistua? ottakaahan kantaa!
Kysynpähän vaan..
Kesää odotellessa
4836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eija Kantola
Kristiina Mäki
Tarja Lunnas
Maarit Peltoniemi
Annika Eklund
Antti Raiski
Johanna Pakonen
Johanna Debrezceni
Johanna Piipponen
Johanna Rantsi
Saija Tuupanen
Reija Kortet
Virve Nuotio
Virpi Piippo
Liisa Tuhkanen
Janne Tulkki
Antti Huovila
Tiina Ruuska
Tiina Räsänen
Tiina Pitkänen
Kati Fors
Matti Eskonniemi
Paula Koivuniemi
Arja Koriseva
Eija Koriseva
Laura Carita
Laura Voutilainen
Meiju Suvas
Matti & Teppo Ruohonen
Jari Sillanpää
Juhamatti
Kake Randelin
Kaija Lustila
Kaija Koo
Eini
Berit
Tony Montana
T.T. Purontaka
Hannu Palo
Minna Sirkiä
Mia Pihkala
Tiina Räsänen
Eija Sinikka
Sirpa Jokinen
Veera Vikman
Tommi Soidinmäki
marko Lämsä
Elina Vetteranta
Susanna Heikki
Rami Välimäki
Rami Rafael
Petri Hervanto
Kari Hirvonen
Erkki Räsänen
Isto Hiltunen
Hannele Valkama
Heli Ruotsalainen
Birgit Ohra-aho
Anna Eriksson
Anna Hanski
Anniina, Anneli, Anne Mattila
kaipaat tanssilavoille?
Huumori toimii aina!Jatkokysymyksenä ketjun alkuun, millainen on hyvä artisti, millaisia ominaisuuksia?Mikä saa aina palaamaan uudelleen ja uudelleen keikoille?
Miksi iskelmän pitäisi uudistua. Vanhat klassikkoiskelmät ovat niin hyviä että monesti uudet tuntuu tekemällä tehdyiltä. Uusia tulee koko ajan, jotkut jää mieleen ja jotkut ovat kertakäyttötavaraa. Itse ainakin kaipaan varsinkin lavoilla ihan kunnollista perinteistä tanssi/iskelmämusiikkia. Uusissa iskelmissä toki on upeitakin helmiä joukossa ja artistien kohdalta mulla on omat suosikkini, jotka saa laulaa vaikka ukkonoaa ja silti kuulostaa hyvältä. Mut esimerkiksi suurena tangonystävänä mikään ei kuulosta kesäillassa niin upealta kuin kunnon perinteinen tango, tulee "nuoruus" mieleen ;D.