Erik Sarin

AllStars

Vihdoinkin alue jossa voisin kysyä tästä mieltäni jo vuosia painaneesta jutusta. Olen siis lueskellut Alibi-lehtiä pikkutytöstä lähtien ja aina säännöllisin väliajoin siinä tuotiin esiin vuonna 1988 Vantaalla kadonneen Erik Sarinin tapaus. Hän katosi noin sadan metrin matkalla taksista kotiovelle. Oli ainakin vielä vuonna 1993 kadoksissa ja varmaan pitkään sen jälkeenkin, mutta ihan viime vuosien tilannetta en tiedä. Löytyköihän hän koskaan? Pikkutytöstä asti on mieltäni vaivannut. Tietääkö kukaan?

6

3797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alibia lukenut

      Ei ole Sarinia löydetty, yksi perätön vihje on tullut tän vuosituhannen puolella.
      epäilen, että tapaus liittyy jotenkin Vantaan havukoskella tapahtuneeseen Jukka Karleniuksen puukotukseen. Karlenius ja Sarin olivat kai tuttuja ja molemmilla oli kyttäämisen tarve.
      He siis kuuntelivat ja katsoivat tarkkaan naapureidensa toimia. He molemmat vahtivat ettei asuintalossa käynyt varkaita.

      • jaa..

        Eipä tuota nyt voi kyttäämiseksi sanoa jos vahtii ettei omaisuutta varasteta. Jokaisen pitäisi ilmoittaa varkauksista.


    • en muistanutkaan

      Alibissa 1/2014 on taas ollut juttua.

      Taksikuski viimeinen elossa nähnyt ja ilmoittautui vasta viikkojen jälkeen, onkohan hänen liikkeensä katoamisen jälkeen selvitetty? Tuskin kovin tarkkaan pystytty.

      Vaikea uskoa ettei kukaan huomannut mitään jos jalan olisi liikkunut, taksilla olisi voinut viedä minne tahansa.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        " Kuinkahan minun käy... Taitaa olla sama taksikuski kuin Raisalla.


    • Anonyymi

      Muistelen että tuohon aikoihin oli näitä roskiskuolemia elikkäs pultsarit nukkui lehtiroskiksessa ja aamulla roskisauto vei sammuneen sitten niputtamoon. Ehkä erikiltä oli avaimet kadoksissa ja mennyt lehtiroskikseen nukkumaan, kylmä tehnyt tepposensa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5276
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      53
      2522
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      79
      2202
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      391
      1550
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      97
      1223
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      29
      1123
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1069
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      243
      911
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      175
      905
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      39
      824
    Aihe