Mitä ihmettä?

AA vs. K3

Kyseessä heads-up sittari. Ensin hinkataan 10 minsaa todella tiukkaa peliä. Sitte yhtäkkiä kaveri pamauttaa all-in preflopissa. Maksan ässillä ja kaverilta paljastuu K3 eri maata. Suora! Siis kaveri saa suoran tolla kolmosella. Vessahätä vai mikä? Onnenlahjat ainaki on tallella.

4

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ällistynyt

      sitten vielä sanotaan, että pokeri on taitopeli...
      Hävisitkö paljonkin? Tuommonen tuuri toteutuu vain juuri noissa kaksinpeleissä!

    • gheorghe

      Voitat jaon neljä kertaa viidestä, nyt oli se viides kerta. Vastustajan pelistä: Koska olitte omien sanojesi mukaan pelanneet tiukkaa peliä (mikä on heads-upissa ehdottomasti väärin) jo 10 min, hän tietysti oletti saavansa korotuksella blindisi. Tällä kertaa sinulla sattui kaverin epäonneksi olemaan naulat, mutta kysypä itseltäsi, olisitko maksanut kaverin all-in lyönnin esim. KT tai A3 -tyyppisillä käsillä? On niin epätodennäköistä, että sinulla olisi ollut all-in kelpoinen käsi, vaikka tällä kertaa olikin.

      Vastustaja pelasi jaon huonommin kuin sinä ja pitkällä tähtäimellä voitat, yritä pelata useammin samaa vastustajaa vastaan. Pitkässä juoksussa voitat hänet mikäli olet parempi pelaaja, yhden turnauksen perusteella kenenkään taidoista tai pokerista taitopelinä yleensä ei voi vetää paljoakaan johtopäätöksiä.

      • muahahahah

        no kyl taas on hienoo juttua yrtti varastaa blindit hahhahahahahah 10min jälkeen oliskohan blindit ollu peräti 15 30 heittää kaikki all inniin voittaakseen blindit hahhahahaha se oli talon pelaaja uskokaa huviksenne ties et heität allarit niillä sun nauloilla heh heh semmosta taitopeliä ainut taito on et miten tyhmiä kusetetaan täs maailmassa


      • syystä
        muahahahah kirjoitti:

        no kyl taas on hienoo juttua yrtti varastaa blindit hahhahahahahah 10min jälkeen oliskohan blindit ollu peräti 15 30 heittää kaikki all inniin voittaakseen blindit hahhahahaha se oli talon pelaaja uskokaa huviksenne ties et heität allarit niillä sun nauloilla heh heh semmosta taitopeliä ainut taito on et miten tyhmiä kusetetaan täs maailmassa

        En ole ikinä nähnyt asiallista "pokeri on tuuripeli" -väitettä, eikä tämäkään ole poikkeus. Pistää vaan miettimään, että vitsailet tai olet katkera tappioistasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      34
      3370
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      20
      2282
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      133
      1913
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1382
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1177
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1032
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      47
      1004
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      55
      841
    9. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      783
    10. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      70
      772
    Aihe