Perun sisäiset lennot edullisimmin

Nasca

Mitenkä kannattaa hankkia Perun sisäisiä lentoja?
Onko parempi hoitaa ne netin kautta jo Suomessa vai voiko vain marssia paikalliseen matkatoimistoon siellä ollessaan?

4

1523

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta...

      netistä ostamisessa, joten en osaa sanoa onko se edullisempaa, mutta en usko. Mutta yleensä olen ostellut suoraan lentoyhtiön toimistosta tai matkatoimistosta. Perussa olen lennellyt LANin, Star Perun, Wayran ja Aero Continenten koneilla, wayra ja Aero Continente ei enää lennä. Hinnat on jostain 50 dollarista ylöspäin, reitistä riippuen, joskus on jopa halvempia tarjouksia. Kallein hinta minkä olen lipusta maksanut taisi olla Piura -Lima päälle 100 dollaria, olisko ollut peräti 140??
      Lippuja olen saanut hyvin, jopa saman päivän lennolle joskus. Isompina juhlapyhinä voi tietysti olla täyttä. Mitään sekaannuksia lentojen kanssa, tai ylibuukkaamista, ei ole ollut, lennot ovat kulkeneet ajoillaan, korkeintaan sään aiheuttamia pieniä viivästyksiä.

      • yksi listasta

        Aero Cóndor jäi listasta. LC Busresta ei ole kokemusta, ja muita yhtiöitä tulee ja menee.


    • delusio73

      Riippuu aikataulustakin. Jos ei ole kiirettä matkatoimistoja kannattaa käyttää, hinnat usein edullisempia, esim. LIM-TCQ-LIM 187 vs. 117 USD (LAN). Netistä varaaminen onnistuu hyvin ainakin LAN:in ja TACA:n lennoille, viimeksimainittu tosin taitaa vain Cuscoon lentää.

    • mörkönen rölli

      Voivatko ulkomaalaiset ostaa LAN lentoyhtiön "Base Plus" -lentolippuja? Asiasta on ristiritaista tietoa, ainakaan Perussa ei-asuvat eivät saa ostaa halvimpia "Base" -lippuja.

      LAN laittoi viime syyskuussa harvinaisen ärsyttävän rajoituksen ulkomaalaisten lippujen hinnoille. Nyt turistit maksavat monta kertaa enemmän lipuista kuin Perulaiset. Toinen lentoyhtiö TACA ei ole vielä onneksi siihen ryhtynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      161
      896
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      734
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      731
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      42
      615
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      613
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      546
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      525
    10. 26
      511
    Aihe