Mitenkä kannattaa hankkia Perun sisäisiä lentoja?
Onko parempi hoitaa ne netin kautta jo Suomessa vai voiko vain marssia paikalliseen matkatoimistoon siellä ollessaan?
Perun sisäiset lennot edullisimmin
4
1504
Vastaukset
- kokemusta...
netistä ostamisessa, joten en osaa sanoa onko se edullisempaa, mutta en usko. Mutta yleensä olen ostellut suoraan lentoyhtiön toimistosta tai matkatoimistosta. Perussa olen lennellyt LANin, Star Perun, Wayran ja Aero Continenten koneilla, wayra ja Aero Continente ei enää lennä. Hinnat on jostain 50 dollarista ylöspäin, reitistä riippuen, joskus on jopa halvempia tarjouksia. Kallein hinta minkä olen lipusta maksanut taisi olla Piura -Lima päälle 100 dollaria, olisko ollut peräti 140??
Lippuja olen saanut hyvin, jopa saman päivän lennolle joskus. Isompina juhlapyhinä voi tietysti olla täyttä. Mitään sekaannuksia lentojen kanssa, tai ylibuukkaamista, ei ole ollut, lennot ovat kulkeneet ajoillaan, korkeintaan sään aiheuttamia pieniä viivästyksiä.- yksi listasta
Aero Cóndor jäi listasta. LC Busresta ei ole kokemusta, ja muita yhtiöitä tulee ja menee.
- delusio73
Riippuu aikataulustakin. Jos ei ole kiirettä matkatoimistoja kannattaa käyttää, hinnat usein edullisempia, esim. LIM-TCQ-LIM 187 vs. 117 USD (LAN). Netistä varaaminen onnistuu hyvin ainakin LAN:in ja TACA:n lennoille, viimeksimainittu tosin taitaa vain Cuscoon lentää.
- mörkönen rölli
Voivatko ulkomaalaiset ostaa LAN lentoyhtiön "Base Plus" -lentolippuja? Asiasta on ristiritaista tietoa, ainakaan Perussa ei-asuvat eivät saa ostaa halvimpia "Base" -lippuja.
LAN laittoi viime syyskuussa harvinaisen ärsyttävän rajoituksen ulkomaalaisten lippujen hinnoille. Nyt turistit maksavat monta kertaa enemmän lipuista kuin Perulaiset. Toinen lentoyhtiö TACA ei ole vielä onneksi siihen ryhtynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633716Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552855Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841