Olipan myrsky eilen tuuli kovasti ja räntääkin satoi ;=)
Jos se kesä vihdoin tulisi
Jos se kesä vihdoin tulisi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se kesä alkaa!
Niin, eilen kaatui tässä lähistöllä jokin verran puitakin, ja tampereella jokunen salama näkyi ja iltapäivällä pirkkalan puolella sähköt 'tilttasi' ainakin yhden kerran, mutta meillä ei ollut onneksi sähkökatkoja, sillä olisin joutunut siinä tapauksessa "hommiin".
että silmissä vilkkuu, kun alkoi salamoinmaan:))
Olin ihan varma että oon saamassa elämäni ekan migreenin..mutta uskoa se piti..salamoita ne oli ja ukkonenkin jyrähteli ja sitten satoi sankasti lunta päälle...on ne maailmankirjat sekasin.
Tästä alkaa lämmin kausi, jota kestää syyskuun loppuun asti..näin sanoo harakoiden pyrstösulista ennustava Pussipuskapiru!
Siihen malliin pyrstö vipattaa että hellettä pukkaa koko kesäksi...hmm..
niitä oiketa pyryharakoita, joista ennustit?
Jo sais alkaa oikeet mp- kelit, sillä olen huomannut avuttomuuteni erään kulkupelin suhteen, jota olin ottamassa käyttöön tässä edellisviikolla.
Vika on sellainen, kuin 'Sulo vileenin' korjaamassa papin mopossa, joka oli kaikin puolin muuten kunnossa, mutta ei vain toiminut!.
Kaikki mahdolliset kohteet on tarkastettu ja testattu, mutta ei vain suostu pelittään.
Jopa ajonestonkin ohitin, koska kyseessä on kuitenkin vielä sellainen millenium-vuoden ajokki, jossa on mekaaninen, perinteinen polttoaineen ruiskutus, varustettuna ainoastaa elekroonisella ajonestolla; ju nou!.
Juu kun komeen pojan nään, niin vilkkuuhan ne ja naapurilla sumenee kateudesta.
suomalaisen kansallistauti : kateus;-)
Iski taas kerran ..
Tänään meillä kaikilla parempi päivä aurinkokin paistaa