Moi mulla on sellanen kysymys, joka voi olla aika tyhmä. Mutta kun mulla on kauhee oksennus-pelko. Mä oon nyt itte kuumeessa mut mun isä sairasti just oksennustaudin ja nyt se on mun veljellä. Kun mulla on nyt kuume ja yskä ni oonko mä herkempi sairastuu siihen oksennustautiin vai onko todennäköstä että en sairastu, kun mulla on jo tää kuume. Toinen kysymys olis että onko normaalia kuumeen aikana että on alaselka- ja vatsa kipeä. Tää alue on huolestuttanut aina ku se on sellanen jos ei tiiä mistä kipu johtuu. Ei kai mikään munuais tulehdus mulla voi olla.
kipeä.
pelko90
5508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sulla voi olla Norovirus tai mikä se nyt olikaan, kestää paripäivää.
Epäilisin myyräkuumetta. Mä sairastin sen kerran ja mulla oli silloin kummetta ja kipeä alaselkä. Mä oksentelinkin, mut mä nyt oksentelisin vaikka mul ois vaan tavallinen flunssa kun mulla on niin herkkä maha. Mut sun kannattais ehkä varmuuden vuoks käydä lääkärissä. Noro-virus on tietysti mahdollinen kun sitä on nyt liikkeellä, mutta en oo kuullu et siihen liittyis alaselkäkipu.
itsekin kärsin oksennuspelosta. Epäilen että sulle tuli oksennustaudin bakteeri ja sen takia nousi kuume. Ja kuumehan tappaa bakteerit joten ei tule oksennustautia.
ihan tavallinen bakteerin aiheuttama kuume. oon samaa mieltä nimimerkin oksennusfobistinen kanssa.
En myöskään usko, että sinulle tulee oksennustautia. Ehkä kuume on juuri noussut vastustaakseen oksennustautia. Yritä olla rauhassa vaan, ei sitä tarvi pelätä. Miksi pelkäät oksentamista?
on tavallista lihaskivut, niin kuin esim. selkä..