Montako Hanken:lla opiskelevaa Suomenruotsalaista tarvitaan vaihtamaan hehkulamppu?
Vastaus: 2. Toinen pitää drinkkejä ja toinen soittaa Isin apuun.
Montako Suomenruotsalaista
13
6049
Vastaukset 13
- ...
Hanken:lla ?????????????????????????????????????
- Jonas
...är Handelshögskolan (i.e kauppakorkeakoulu)
- pappas pojke
Me suomenruotsalaiset tiedämme silti, että "suomenruotsalainen" on yleisnimi eikä erisnimi ja näin ollen se kirjoitetaan pienellä alkukirjaimella.
Me suomenruotsalaiset tiedämme myös sen, että "Hanken'lla" on täysin väärä genetiivimuodon kirjoitus. Pitäisi olla: Hankenilla.
Menkään te suomensuomalaiset vaan pelaamaan kyykkää ja nussimaan lampaita. Jos aikaa jää, voitte vaikka opetella kielenne. Me kaksikieliset jatkamme drinkkiemme juomista ja isille soittamista...- ?!?!
Älä ny pappas pojke suutu...se oli vitsi vain...elämässä pärjää vain huumorilla. Onhan niitä blondeistaki pahoja vitsejä, eivätkä hekään suutu.
- Enihuu
Toi vitsi menee näin:
Kuinka monta suomenruotsalaista tarvitaan vaihtamaan puhjennut autonrengas?
-2
-Toinen pitää skumppalasei ja toinen soittaa faijalle... - Fniss!
?!?! kirjoitti:
Älä ny pappas pojke suutu...se oli vitsi vain...elämässä pärjää vain huumorilla. Onhan niitä blondeistaki pahoja vitsejä, eivätkä hekään suutu.
Sinulle ?!?!
Kuules, ruotsalaisille kun kertoo vitsin, niin siihen on välittömästi heti perään naurettava ja sanottava: Nej, jag skojar bara. Muuten siinä käy noin, että joutuu selittelemään sitten jälkeenpäin, että vitsihän se vain oli, sitten kun ne on jo ehtiny vetää herneen nenään. - matti meikä
Enihuu kirjoitti:
Toi vitsi menee näin:
Kuinka monta suomenruotsalaista tarvitaan vaihtamaan puhjennut autonrengas?
-2
-Toinen pitää skumppalasei ja toinen soittaa faijalle...Vet du, att skumpa på finska är kuohuviini och faija är isi.
Tää oon muuten parempi versio tuosta vitsistä.
Jos he ovat heteroja
- jk
kaksi
- Juha822222
Montako Ruottalaista tarvitaan vaihtamaan lamppu?
Yhtä lamppua joutuu vaihtamaan koko Ruotsin väkiluku samaan aikaan
koska kaikille liian vaikea homma ja yhteistuumin helpompaa kait mutta lopputulos on yhtäkuin; eivät osanneet vaihtaa lamppua - suomenruåttalainen
Osu ja uppos :D
- Grani v.tusti rahaa
Osu ja uppos :D
- Granis rahaa riittää
Meil on rahaa vaik ei tehä töitä mut vaik koko sun suku imee n.e.ekereit teillä ei silti ole ees varaa ES:ään
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901663
- 861413
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..16935- 48929
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su43831Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.116679Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83666Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30651Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45597