Paljonko pitää olla pintaa katsastukseen

Joo eli tuontipyörä ois tarkoitus katsastaa niin pitääkö jo katsastukseen vaihtaa uudet gummit kun pintaa on aika heikonlaisesti ?
vai antaako ne vaan vaihtokehotuksen?
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama lakihan koskee niin pyöriä kuin autojakin tuon katsaastuksen suhteen tuossa rengas asiassa, eli 1.6 mm on minimi. Turha on yrittää viedä sinne kaljuilla renkailla, ei ne anna kilpiä ennemmin ennenkuin renkaat täyttää tuon lain minimivaatimuksen.
Eli joudut turhaan maksamaan tuon katsastuksen uusintanäyttöhinnan mikäli tarjoat sinne huonoilla renkailla.

Äänestä
  • elikkäs 1 mm mutta eihäs se paljon ole. Lisäksi tuo 1 mm pitää löytyä koko leveydeltä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


riittääkö jos kuvio näkyy kirjoitti:

Joo eli tuontipyörä ois tarkoitus katsastaa niin pitääkö jo katsastukseen vaihtaa uudet gummit kun pintaa on aika heikonlaisesti ?
vai antaako ne vaan vaihtokehotuksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu