oon kuullu et ne nakkelee noita laukkuja ku lentokoneeseen mennään, en oo lentokoneella vielä tähän mennessä mennykkää. nii, sitä vaan et kuin moni matkustaa rantalomalle rinkka mukana?? ei varmaa oo tavarat kovin ehyenä jos vähänki särkyvää unohtuu sinne rinkkaan. eli siis kai mä voin sen rinkan kanskin matkustaa???
matkalaukku
dork
2489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
useinkin rinkan kanssa eikä koskaan vielä ole mitään hajonnut. Särkyvä tietysti kannattaa pakata hieman paremmin, mutta tuliaisiksi tuodut viinipullot ovat aina olleet ehjinä takaisin tullessa!
Kyllä vaan. Riippuu tilanteesta mutta olen kyllä nähnyt kun laukkuja heitellään. Joskus taas laitellaan. Mutta itsellä aina jokapaikassa rinkka mukana. En viitsi laukkua kantaa/vedellä mukana. Rinkkaan mahtuu tarpeeksi kamaa mukaan ja sitäpaitsi, sitten on kädet vapaana vaikka vesipullolle, kassille, kartalle, kameralle jne. :) Jos on jotain todella särkyvää, otan käsimatkoihin. Toinen pieni reppu siis myös mukana, sen saa riippumaan tohon mahapuolelle. Jos vähän enemmän kestävää, voi pakata vaatteiden sisään keskelle rinkkaa tukevasti.