BMW K 100 RS ABS ja hätävilkut alkaa vilkuttaa?

Mistä johtunee, että ajossa alkaa aps ja varoitusvalo vilkkua? aps kyllä toimii silloinkin.Kertokaa jos tiedätte
2980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on yksi jarrujen merkkivalo, joka sammmuu kun on käyttänyt kerran etu- ja takajarrua.

Sama merkkivalo ilmoittaa myös, jos taka-ajovalon polttimo on palanut.

Joten tarkasta taka-ajovalo ja sen kytkentä.

Äänestä

Ompi tarkka tuo ABS akkujännitteestä, elikkäs jos lataa 14 > v ja akku kunnossa (alle 4-5 v) niin sitten en tiedä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Mistä johtunee, että ajossa alkaa aps ja varoitusvalo vilkkua? aps kyllä toimii silloinkin.Kertokaa jos tiedätte

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu