konevalmistajia asentamaan Vistan. Ei taitaisi Vistan kauppa käydä ilman noita vaatimuksia.
http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=9&news_id=20078932
http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=9&news_id=20078932
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja ihan homona. Mutta antaa vaatia vaan. :D
saa muokattua markkinaosuuksia mieleisekseen, vaan tämähän oli jo kaikkien tiedossa.
Microsucks!!.
ja pakettikoneiden ostajat on vaan tyytyväisiä kun on käyttis asennettu, kunnes alkavat tajuamaan jotain ja alkavat kasaamaan koneensa itse tai teettämään haluamakseen, siihen ei mikkiksellä ole vielä mitään sanomista. Yrittävät tietysti ettei esim emolevyä saa ilman Vistaa tms mikkiskeidaa.
Siksi useimmat läppärit toistaiseks tuleekin windowsilla. Pöytäkoneen toki voi kasata itse. Mä olen niin tehnytkin, kaikki koneet ihan ensimmäistä konetta lukuunottamatta joko olen kasannut itse (ei windowsia mukana), tai ostanut käytettynä (edelleenkään ei windowsia mukana). Vain läppäreissäni tuli mukana windows eikä niissäkään ihan kaikissa koska osa on käytettynä ostettu.
että se ensimmäinen koneenikin jonka ostin uutena ja valmiina, oli vielä sellainen ettei siihen aikaan vielä ollut yleistä windowsin pakkomyyntiä, hyvä jos Windows 3.0:kaan oli nippanappa ehtinyt markkinoille. Eikä tuokaan wintussu olisi edes siinä kunnolla pyörinyt, kone kun oli Schneider Europc. :D Vain OEM-Msdos 3.3 ja Works (for dos) 1.0 tuli koneen mukana, ei muita ohjelmia.