Neteller varastaa?

jaajassooNL

Siirsin muutaman kympin Netellerille kolme viikkoa sitten, eikä rahoja näy. Aikaisemmin kaikki on toiminut hyvin ja siirto on parissa arkipäivässä ollut käytössä. Onko tuttua muille?

Soitin omaan pankkiini vielä tarkistaakseni että kaikki on silloin lähtenyt ok. Kyllä kaikki ok Sampo-neiti kertoi.

Kirjoitin Nettelerin live-chattiin ja sähköpostiin kysyen missä talletukseni? "Siinä kestää kun on pankkien välisestä liikenteestä kyse." ok. Viikko eteenpäin eikä näkynyt mitään.
Soitin SEB Helsinkiin jossa Netellerillä tili ja kysyin onko sinne saapunut siirtoni? Kyllä on kirjautunut Netelirin tilille jo 3 viikkoa aikaisemmin. Kysyin mitä voin tehdä asialle? antoivat arkistointitunnuksen jolla kuka tahansa netellerin työntekijä näkee talletukseni. Eivät vastaa ollenkaan nyt viesteihini.

Onkohan heillä liikeideana että muutaman asiakkaan pienet siirrot voidaan "hukata" ja asiakas ei kuitenkaan lähde selvittää asiaa tai oikeustoimiin? Heidän taktiikka osui nyt vaan väärään kaveriin..¤#&!%&

2

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Professional..Gambler

      Juu, näitä ns. horror tarinoita saa netistä lueskella tuon tuosta. Olisi hyvin hyvin kummallista mikäli heitä kiinnostaisi nuo muutaman kympin depojen pimitykset, toisaalta kuten itse totesit tuossa viimeisessä niin näistä ne isot virrat syntyy . Isot summat kun saa aikaan suurempaa meteliä, pienet taas ei.

      Itselläni ei ole ollut ongelmia netellerin kanssa koskaan, mutta se ei tarkoita sitä ettei sitä muilla olisi.

      Nykyisin käytän noin 95 % Moneybookersia "rahaa sisään siirtoihin" loput sekalaista siirtoa; neteller tuohon 5 %:n joukkoon.


      Netistä löytyy lukuisia foorumeja missä porukka pohtii näitä ongelmia mutta lukaisin sinun viestisi saattelemana mielisivuani, hmmm.
      http://www.sportsbookreview.com/SR.aspx?S=neteller

      Jos laitat hakuun Moneybookers, asiakkaat ovat raportoineet vain 2 kertaa vuonna 2007 epäkohdista.


      Mitä taas tulee siihen etteivät he vastaa sinun kyselyihin on hyvin hyvin ikävä linja mitä neteller käyttää toimissaan. Tästä voit hakea tuhansia, kymmeniä tuhansia samoja juttuja pitkin nettiä. Ei kovinkaan asiakasläheistä, mihin olemme täällä tottuneet.

      Mutta ja toivottavasti asiasi selviää kuten uskon.

      • jassoojassoNl

        Niin soitin heille sitten seuraavana päivänä ilmaiseen numeroon(näin mainostavat). Siellä ystävällinen robottiääninen naikkonen intianenglannilla kertoo minulle että siirtoni netelleriin on silloin declined (evätty) koska minulla ei ole ollut rahaa silloin Sampo-pankissani, eikä pankistani ole koskaan lähtenyt rahaa!
        Sanoin hänelle että on lähtenyt ja heidän oma pankki Helsingissä voi todistaa että huhtikuun alussa minulta tuli siirto heidän tilille. Sanoin naikkoselle että minulla on pankkisiirron arkistointitunnus mitä naputtamalla he näkevät sen välittömästi ja miksi he jauhavat kakkaa? naikkonen oli yhtäkkikä kuin kuuro ja toisti vittumaisen ystävällisesti " Can I still help you sir?" sanoin että antamalla rahani. nainen "Is there anything else I can help you, sir?" toistin pyynnön. Nainen "we discussed that issue already, how can i help you?" lopetin puhelun ja laitoin heille vielä sähköpostilla arkistointitunnuksen ja liitteenä kaikki aikaisemmat viesteilyt.

        odotellaan:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe