Kuinka paljon maksaa 1 tai 2 tyttö hiirtä. Mitä sellasta on mitä pitää erityisesti muistaa? Paitsi pitää hoito jutut tietää... Saako hiirtä nostaa hännän tyvestä? Näykkiikö yleensä kesyt hiiret ollenkaan?
VASTATKAA...hiiret
6
987
Vastaukset
- Minä
Toivottavasti kuitenkaan et nosta hiirtä hännän tyvestä koska se voi sattua. Mieluiten pidät käden alla jos nostat siitä.
- Jenni
Hiirtä nimen omaan nostetaan juuri hännän tyvestä.
- Veera
Jenni kirjoitti:
Hiirtä nimen omaan nostetaan juuri hännän tyvestä.
Miksi kiskoa hiirtä hännästä, jos sen voi saada tulemaan kädelle! Hiiri oppii tulemaan kädelle vaikka makupalojen avulla, hännästä nostamisesta omani eivät ainakaan tykkää! Hiiri on lemikki ja ystävämme, nostelkaa niitä koko ruumiista tai houkutelkaa kädelle!!!!
- Jenni
Veera kirjoitti:
Miksi kiskoa hiirtä hännästä, jos sen voi saada tulemaan kädelle! Hiiri oppii tulemaan kädelle vaikka makupalojen avulla, hännästä nostamisesta omani eivät ainakaan tykkää! Hiiri on lemikki ja ystävämme, nostelkaa niitä koko ruumiista tai houkutelkaa kädelle!!!!
Luepa asiasta vaikka SNL:n sivuilta, jos et kerran muuten usko.
- Hiiri
Mulla kaks tyttöhiirtä maksoi yhteensä 14e (7e kpl...) Kesyjen ja hyvin hoidettujen hiiretn ei kuuluis näykkiä vaan kuin jos niihin sattuu....
- Anonyymi
Yleensä kesy hiiret maksavat n. 10-20 .
Kesy hiiri ei näyki ellei sitä valttämättä satu.
Hiirtä mielellään ei saa nostaa hännästä .jos välttämättä haluaa kannattaa nii et ottaa hännästä ja kropasta /tassujen alta. Ja kannattaa muistaa että hiirtä ei saa ihan eikoina päivinä/viikkoina nostaa, mutta täytyy antaa ensin tutustua uuteen maisemaan ja hajuun, ja ihmisiin ja muuten jos koko ajan rokin hiirtä häkissä se voi purra, koska sitä ärsyttää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475495Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612396Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181890Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171615
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol341575Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5140881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281059