Kysymys

tuli tuossa omituinen aatos mieleen:

Onko miesten välisessä suhteessa toinen osapuoli aina ns. saava ja toinen antava? Vaihtuvatko osat?

Kiitos asiallisista vastauksista.. =D
3610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Molemmat saavat ja antavat. Niin että molemmat ovat tyytyväisiä. Itsehän se sovitaan. Sinä päätät, hän päättää ja minä päätän.

Äänestä

Itse (kuten valtavan monet muutkin homot) eivät harrasta anaaliseksiä. Suuseksissä ja käsihommissa molemmat ovat mielestäni tasa-arvoisia. Eli molemmat saavia osapuolia.

Äänestä
  • Kiitos vastauksista. =D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


utelias idiootti kirjoitti:

tuli tuossa omituinen aatos mieleen:

Onko miesten välisessä suhteessa toinen osapuoli aina ns. saava ja toinen antava? Vaihtuvatko osat?

Kiitos asiallisista vastauksista.. =D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu